Kde vzít peníze na nové auto?


Finančně gramotný člověk dobře ví, že by si neměl brát zbytečné půjčky, jelikož je to cesta do pekel. Můžete se snadno dostat do dluhové pasti, z které je velmi těžká cesta ven. Proto bychom si měli brát půjčku jenom na věci, které opravdu potřebujeme. Ale co když se dostaneme do situace, kdy nám vypoví auto? Auto většina z nás používá každý den a neobejdeme se bez něj. Dopravujeme se s jeho pomocí do práce, do školy, na nákupy, pochůzky, za rodinou, prostě všude. Jistě, existuje i veřejná doprava, ale spoléhat se na jízdní řády a mačkat se s desítkami dalších lidí ve veřejné http://www.cssz.cz/cz/verejne-zakazky dopravě, když vlastníte řidičský průkaz? To se asi nikomu nechce.

money

Zvláště, pokud bydlíte třeba na vesnici, odkud vám odjíždí spoje do jiného města dvakrát třikrát denně. Jenže auto nám jednou doslouží, a i když se o něj staráte pravidelně, není to něco, co vám vydrží celý život. A tehdy musíte řešit důležitou věc. Kde vezmete na nové auto?

auto

Nejjednodušší pro vás je, když si zajdete do vaší banky a podáte si žádost o úvěr. Problém ovšem je, že banka vám nemusí vyhovět. Naopak. Může vaši žádost o úvěr dost rázně zamítnout. Důvody bývají různé. Žádáte příliš vysokou částku, která je neúměrná vašim příjmům, nebo jste třeba v minulosti své závazky neplatili tak, jak jste měli. To vše se promítne na tom, že vám banka nebude chtít půjčit.

Máte ale i další možnost, třeba leasingové společnosti a podobně. Anebo si zažádat o nebankovní půjčku. Nebankovní společnosti vám můžou dát velmi zajímavou nabídku a nebude problém, ani pokud si budete chtít koupit auto za větší obnos peněz. V takovém případě se vám vyplatí zažádat si o americkou hypotéku, kdy máte možnost získat větší půjčku s příjemným úrokem. Vyzkoušejte si nezávazně kalkulačku americké hypotéky Americká hypotéka, a podívejte se, jak by mohli vypadat vaše budoucí splátky.

Bydlení je v módě

Každý se vyvíjíme a rosteme. Procházíme určitým vývojem, zamilujeme se a možná někteří z nás se časem rozhodnou také si založit rodinu. K tomu všemu také potřebujeme náš vlastní byt, který je z velké části dnes poměrně drahý. Když se zaměříme na studentská města, ceny jsou ještě o něco vyšší. Proto často hledáme dobrou práci nebo dobrý nápad abychom mohli generovat dostatek zisku a mít tak prostředky na naše vysněné bydlení.

směnný kurz dolaru

Jenže asi nikomu z nás, pokud máme možnost se nechce platit do konce života za něco co nevlastníme. Samozřejmě někteří z nás nemají dobrou práci, schopnosti nebo nejsou v pozici, aby si mohli dovolit investovat do nemovitosti, ale pokud to je jen trošku možné využijeme šanci pro získání jen našeho bydlení.

Ekonomika je sice na vzestupu a ceny jsou nízké, ale pro většinu z nás stále nedosažitelné. To také znamená, že pokud si chceme splnit náš sen a získat vlastní bydlení musíme si peníze prostě půjčit. Často můžeme slýchat, že není vhodné si půjčovat, pokud to vážně nepotřebujeme, ale půjčka na bydlení je dnes absolutně běžná. Již desítky let fungují nejrůznější spoření, kdy nám banky po spoření na určité období poskytnou navýšené úspory o bonusy a úroky, které lze využít zejména na bydlení.

Z míst, kde si můžeme půjčit volíme zejména ze dvou institucí. Jde o:

· Bankovní

· Nebankovní sektor
mince u hodin

Tyto dva sektory jsou od sebe značně odlišné. Zatímco bankovní sektor je ovlivňován státem a v rámci jednotlivých akcí a benefitů pro občany jsou bankovní půjčky zvýhodňovány a upravovány pro obyčejné občany. Tak v rámci nebankovních sektorů je sazba pouze na vlastnících dané společnosti. Pokud to člověk řekne slušně tak zde by si půjčil peníze pouze v případě, že by musel. Jedná se o velice nadsazené půjčky, které se svým úročení podobají spíše lichvářství než férové půjčce, kterou poskytuje banka.

Potřebujete vjezd, tak si ho postavte

Nelíbí se Vám Váš vjezd a ještě k tomu je teď na podzim věčně rozbahněný. Pozemek patří obci nebo městu, kde žijete. A tak se vydáte na úřad, aby sjednali nápravu. Ale tam narazíte. Podle zákonů musíte obecní pozemek zkrášlit za své. Tedy musíte, pokud chcete vystoupit suchou nohou nebo pokud prostě jen chcete mít hezkou uvítací zónu.
Podle legislativy sjezd/nájezd k Vaši nemovitosti není součástí silnice ani místní komunikace. Vyhláška zabývající se problematikou specifikuje, že kdo vjezd potřebuje, má se stát jeho stavebník. Tedy tím, kdo to celé zainvestuje.
příjezdová cesta

Spravedlivé?
Jedná se o téma vzbuzující plno emocí. Mluvíme totiž o penězích vložených do něčeho, co nám neříká pane. A to spousta lidí nemá ráda. Navíc se obce a města brání ve většině případů odprodeji svých pozemků a je tedy velká pravděpodobnost, že Vám ani pane říkat jen tak nebude.
V centru ať už obce nebo města se dbá na vzhled. A tak při opravování místních komunikací začlení automaticky do projektu vjezdy. Ty jsou pak v mnoha případech zkrášleny zámkovou dlažbou.
Těm, kteří mají svou nemovitost stranou a nejsou tedy vizitkou města jsou citovány zákony a vyhlášky, které říkají: „Postarejte se sám, my jsme z obliga.“
dlažební kostky
Jak si poradit?
Po návštěvě úřadu si ověříme citovanou legislativu, zanadáváme na svět a jdeme hledat řešení.
– Většina zvolí zámkovou dlažbu, kde zásadní je správně vyrovnat a zpevnit podklad.
– Je libo beton? Někteří najdou řešení ve vylití místa betonem nebo položení betonových panelů. Interiérům sice dominuje šedá, venku se ale ne každému zalíbí.
– Trocha estetika. Kamen je stavební prvek používaný odpradávna a sluší mu to i na vjezdu. Jen najít ty správné placáky.
– Praktická je i štěrko-drť vyžadující přípravu podkladu a následné udusání.
– Kačírek lze vysypat rovnou na bahnitou komunikaci, do které se časem množství kamínku vpraví a cestu tak zpevní. Někdo ale nemá rád vrstvu, která na cestě zůstane a ve které se pocitově boříte.
– Oblíbené jsou zatravňováky, které můžete přejíždět i větší technikou.
– Možností je asfalt, a to tehdy asfaltuje-li se přilehlá komunikace.

Celoroční mobilní domy výrazně konkurují bytům v bytových domech

Epidemie koronaviru mění chování obyvatel celého světa a Česka nevyjímaje. Mění se zvyklosti hygienické, společenské i rodinné, mění se způsob trávení dovolené, ale také se to projevilo v našem spotřebním chování. Kdo však očekával, že v důsledku ekonomické krize a poklesu prosperity budou padat i ceny nemovitostí, mýlil se. Je to spíše naopak, lidé se stále snaží upřednostnit koupi bytu a dokonce i domu nebo rekreační chaty jako výhodnou investici, a důvěřují hmotnému majetku mnohem více, než finančním produktům, jimiž jsou termínované vklady, dluhopisy atp.

dům z bankovek

Tím se však nadále prohlubuje bytová krize, která zasahuje zejména mladé rodiny. Pořídit si byt na hypotéku je dlouhodobý závazek a mnozí z nás si také uvědomují, že je stále obtížnější jej pravidelně splácet, což se potvrdilo zčásti i v souvislosti s děním kolem koronaviru. Ceny nemovitostí jsou natolik vysoké, že si je nemůže dovolit každý, a současně s tím je také obrovský zájem o nájemní bydlení. Poptávka v tomto směru mnohonásobně převyšuje poptávku a nájemci si své nájemníky vybírají, zatímco ještě před pár lety to bylo naopak.

pes u okna

Nejsnazší cesta k vlastnímu bydlení

Mezi lidmi se však rozšiřuje povědomí o mobilních dřevostavbách, a ty jsou dnes stále nejdostupnější variantou vlastního bydlení. Celoroční mobilní domy top-mobilnidomy.cz se staví kompletně zateplené, vybavené spotřebiči i nábytkem, jsou poměrně prostorné a nevyžadují náročnou údržbu. Dají se k nim přistavět terasy, pergoly a přístřešky a lze je umístit i na pozemek, který není určen přímo jako stavební. Po udělení souhlasu k umístění stavby na stavebním úřadu vám stačí jen zajistit přístup vozidla s jeřábem a dle domluvy kotevní sloupky (patky) nebo základovou desku.

Z inženýrských sítí vystačíte pouze s elektrickou přípojkou, vodu vyřešíte vlastním vrtem, vytápění dřevem v krbových kamnech a vaření na propan-butanu. Výhodou mobilních dřevostaveb jsou nízké náklady, dostatečný komfort a životní prostor, pobyt v přírodě (nejlépe na vlastním pozemku) a obvykle nižší cena, než jakou zaplatíte za dvoupokojový městský byt.

Spolubydlení (ne)jen pro studenty

Na vysoké škole bylo snem vypadnout z kolejí a pronajmout si nějaký ten byt, kam se nastěhujete s kamarády a prožijete v něm několik hezkých let. Dokonce i takové seriály jako Přátelé nebo Nová holka se snaží člověka přesvědčit, jak skvělé něco takového je. Snaží se člověka přesvědčit o tom, jak skvělý je život několika dospělých lidí v jednom bytě a jak jsou skvělé strávené večery u televize na gauči s brambůrky při sledování filmů. Pokud už se nějaký ten problém vyskytne, vše se vyřeší a na samém konci se všichni obejmou a vše je skvělé. V realitě to tak ale bohužel nefunguje. Ano, jestliže máte to štěstí a podaří se vám sehnat byt pro vaši partu, pak je to určitě výhra. Daleko pravděpodobnější je ale skutečnost, že byt budete sdílet s jedním nebo více lidmi, u kterých na samém začátku znáte pouze jejich jméno nebo předmět studia.
studenti ve třídě
Pokud je člověku dvacet, něco takového moc neřeší, protože se po pár pivech skamarádí s každým. Ve třiceti to už je ale něco malinko jiného. V lepším případě si s člověkem jdete z cesty a každý si budete žít svůj život. V horším případě se mu začnete vyhýbat. S postupujícím věkem se navíc stále více odlišují časové harmonogramy. I na vysoké škole se ale stává, že někdo odchází do práce už po šesté hodině ranní a v kuchyni se mine s někým, kdo zrovna z práce přichází. Jestliže s tímto budou obeznámeni všichni obyvatelé, dokáží se po bytě pohybovat jako normální lidé.mladá studentka
Takové spolubydlení je dost nekompatibilní s dlouhodobými vztahy nebo rodinou. Existují sice komunitní domy, ale většinou vaše polovička něco takového nechce dlouhodobě snášet a to už jen proto, že se musí o kuchyň nebo koupelnu dělit s třemi nebo více lidmi, kteří jsou pro něj cizí. Pokud se ještě k tomu stane, že je váš protějšek prakticky nastěhovaný, je možné, že spolubydlící budou požadovat nějaký ten příspěvek na plyn nebo elektřinu. Je pravda, že se jedná o fajn startovní pozici, ale není to rozhodně vhodné pro celoživotní program.

Vaše místnost musí hrát také pro vás

Tím určitě nemyslíme, abyste měli někde zabudované reproduktory, ze kterých bude doslova sálat dennodenně vaše oblíbená hudba. Spíše myslíme pocitové hraní, hudbu na vaše nervy, psychiku, duši nebo jakkoliv jinak to chcete nazývat. Mnozí z nás jsou uzavření dlouhé hodiny v prostředí, ve kterém se necítíme dobře – nepohodlné kanceláře, kóje, nelibé tovární prostory, spousta trubek a nerudných lidí, kteří se modlí za pět minut pauzy. To vše dokáže jednoho pořádně zdeptat, ostatně stejně jako islandská krajina své obyvatele, když přijde jaro.
obraz kytky nad postelí.jpg
A přesně proto je důležité, abyste každý den přišli do prostředí, ve kterém se konečně můžete rozvalit a relaxovat. Nemusí to být samozřejmě celý byt, ale stačí alespoň pokoj nebo koutek, kde se konečně budete cítit dobře. Budou tam věci, které vás zajímají, baví, uklidňují. To je totiž nesmírně důležité. Hlavně v dnešní době neustálého shonu a stresu, honbou za penězi apod.

Ty nejmenší detaily mohou rozhodnout

Článek otevírá nové možnosti interiéru, u kterých můžete trochu popřemýšlet. Abyste využili každého místečka, které je volné. Vždycky se vyplatí mnohem více, pokud i pohled na hloupou zásuvku vykouzlí úsměv na vaši tváři, než kdybyste viděli stále ty samé, depresivní, zásuvky. A přesně o tom to je. I maličkosti ve vašem interiéru mají ohromnou moc nad vaší celkovou psychikou. Jen si vezměte například fotku vaší nenáviděné tchýně, která vám dělá neustále peklo – takový obrázek byste nejraději vyhodili z okna pěkně daleko. Jenomže on se na vás neustále dívá. A mít takový obrázek celý den před sebou, to dokáže pěkně otrávit den.
zvláštní umyvadlo.jpg
a) Odstraňte všechny nelibé prvky nebo se vzájemně dohodněte s partnerem, ať si to strčí do svého koutku
b) Představte si, jak by ideálně vypadala vaše místnost a zkuste ji tak zařídit. Neonová světla svítící všemi barvami nad postelí? A proč ne? Jste dospělí, můžete mít, co chcete.
c) Chtěli jste ten divný obraz, který maluje místní malíř? Tak si ho kupte a klidně si ho dejte přímo nad stůl.

Kancelář pro ty nejúspěšnější

Feng shui jako jediná svého druhu přežila do dnešních dní. Hovoří se, že druidové měli podobný systém a znalosti o proudění přirozených energií. Můžeme se dnes aspoň poučit právě touto starou čínskou metodou a vytvořit si pracovní prostor, kde při práci neztratíme zbytečně moc energie a kde si zaděláme na úspěchy.
stůl ekonoma.jpg

Kromě základních pravidel, jako je například nevhodnost sušených rostlin či kaktusů, které v sobě drží smrtelnou, případně jinou negativní energii, nebo skladování nepotřebných věcí, má pracovna další potřeby. Například by měla být daleko od ložnice a obývacího pokoje.

Kam s pracovním stolem


Svůj pracovní stůl nikdy neumisťujte do centra místnosti. Můžete tím ztratit sílu a autoritu. Zároveň je zapovězeno sedět čelem ke zdi, nebo mít dveře za zády. Ideální je ve chvíli, kdy se pohodlně usadíte do svého křesla, mít před sebou prostor s výhledem na vchodové dveře a ideálně celou místnost. Za zády je vhodná pevná plocha na opření zad. Pokud ale nemáte jinou možnost, než mít před pracovní plochou zeď, pověste tam inspirativní obraz, případně potáhněte stěnu jednoduchou tapetou, vzorovanou a v neutrálních barvách.
sny u pc.jpg

Pracovní prostor


Pracovní prostor stolu je prostý nepotřebných věcí a chaosu. Pravidelné odstraňování starých diářů, poznámek a dokumentů, se kterými se právě nepracuje, je samozřejmostí. Všechny dokumenty mějte zorganizované v přehledných šanonech a záložkách. Všechen chaos tříští tok životní energie a již se ho nedostává vám.

Pokud ke své práci potřebujete počítač, tak podle feng shui umístěný na západní straně zvýší kreativitu, kdežto na jihovýchodní straně může přinést příjem navíc. V tomto sektoru by také měly ležet kancelářské potřeby, včetně tiskárny a telefonu.

Na stole může být květina, ale nikdy by to neměla být sušená vazba mrtvých rostlin. Kaktusy akumulují negativní energii a jako takové se uplatní lépe jako strážci, například před vstupem do místnosti, či domu. Také mohou posílit cirkulaci dobré čchi, když se postaví k oknu. Vhodný je květináč, červený, umístěný na východní stranu stolu a v něm například begónie, nebo tlustice. Begónie podporuje dobré vztahy a tlustice pomáhá přítoku peněz.

Je dobré mít vzdušnou pracovnu plnou čerstvého vzduchu a energie čchi. Metoda feng shui vám pomůže i s uspořádáním dalších místností, například s ložnicí.

Bez emocí to nejde

Emoce jsou vlastně pocity, které v sobě cítíme. V životě se setkáváme s řadou emocí .
Protože jsme každý jinak emočně založený, budeme své emoce každý jinak zvládat. Jsou to naše vnitřní pocity – strach, smutek, radost i lítost. Provází nás každý den a setkáváme se s nimi v každé situaci. Pociťujeme vtek, vzrušení, radost. Jsou to pro nás pocity příjemné nebo nepříjemné.
nadšená žena.jpg
Protože každý člověk je jinak emotivně naladěný, budou dva lidé na stejnou situaci reagovat zcela odlišně.
Mohou za to naše odlišní duševní pochody.
Při řešení problému se jeden z nich zhroutí, druhý bude nad věcí a problém bude řešit konstruktivně. Emoce se můžeme snažit ovládat, ale většinou nám to jde jen do určité míry. Opravdu vypjaté situace, více emočně naladění jedinci, hůře zvládnou. Citliví lidé si emoce připouští více k tělu a mohou si velice zhoršit náladu a dostat se až do depresivních stavů. Takoví jedinci by se měli snažit, nepřipouštět si příliš negativních emocí k tělu. Měli by se pokusit vyhodnotit, kdy je opravdu nutné, nechat se pohltit problémy druhých. Měli by naslouchat i svému tělu. Trápí-li vás vaše negativní emoce, zkuste jít na procházku, pusťte si hezký film, dejte si něco dobrého k jídlu nebo relaxujte. Zkrátka, pokuste se svou mysl zase pěkně zregenerovat.
nadšení z vánoc.jpg
Nezapomínejte na to, že pokud vás čeká nějaké závažné rozhodnutí, vyčkejte, až vaše emoceopadnou.
Není dobré řešit problémy s horkou hlavou, mohlo by to špatně dopadnout. Většina unáhlených rozhodnutí by vás mohla v budoucnu mrzet. Proto si nejdříve vše dobře promyslete. Je jedno, jestli se jedná o pocity pozitivní nebo negativní.
Pokud vás emoce opravdu trápí natolik, že si sami se sebou nevíte rady, můžete navštívit terapeutický kurz, kde vás zvládání emocí naučí. Budete umět sami se sebou, lépe zacházet.

Vyberte si domek podle svých představ

Chcete mít místo, na které se uchýlíte ve chvílích, kdy si chcete odpočinout? Nějaký zahradní domek, ve kterém budete moct trávit svoje víkendy daleko od města? Nebo chcete menší stavbu, ve které byste mohli celoročně bydlet? Nic není nemožné, na to se můžete spolehnout. V takových případech by se Vám totiž mohly zalíbit mobilní domy, které už Vám mohou nabídnout ty nejlepší vlastnosti, na to se spolehněte. Takže ať už hledáte nějaký ten zahradní domek na trávení volného času, nebo stavbu, která by Vám poskytla plnohodnotné podmínky pro život, je pro Vás taková volba tím správným rozhodnutím, na to se můžete spolehnout.

filmové polštáře

Nabídka mobilních domů https://www.lavarohouse.cz/ je opravdu široká a nachází se v ní toho skutečně hodně, a proto je jenom na Vás, pro jakou stavbu se rozhodnete. Zajisté totiž naprosto bez problémů naleznete to, s čím byste mohli být právě Vy spokojeni. Proč toho tedy nevyužít? Litovat rozhodně nebudete, na to se můžete bez starostí spolehnout.

Nabídka pro každého

Mobilní domek můžete umístit tam, kam jenom budete chtít. Budete v něm moct bydlet ihned a nebudete muset na nic čekat, což se samozřejmě vyplatí, tím si buďte jistí. Uvidíte tedy, že si přijdete na své a budete spokojeni, když se ponoříte do naší nabídky a vsadíte na to, co Vám můžeme nabídnout.

současný pokoj

Jakmile bude vše zařízeno, tak už se rádi postaráme o to, abyste si přišli na své a byli nadmíru spokojeni, protože my už se rádi postaráme o to, aby byla Vámi vybraná stavba dopravena na určené místo v naprostém pořádku a naprosto bez problémů, což se vždycky hodí, na to se spolehněte. Jsme tu přeci jenom pro Vás a vždy moc dobře víme, jak se o Vaši spokojenost postarat, a právě proto toho kdykoliv využijte a obraťte se právě na nás. Uvidíte, že nebudete muset ničeho litovat, a že si přijdete na své, na to se spolehněte.