Kam za sjezdovým lyžováním v Moravskoslezském kraji

Areál v obci BÍLÁ

Vesnička Bílá, která leží směrem k hranici se Slovenskem, disponuje lyžařským areálem SKI Bílá, ve kterém si přijdou na své jak zdatní lyžaři, tak i rodiny s malými dětmi. Je zde devět sjezdovek různých délek, šest má modrý stupeň obtížnosti, ostatní červený. Jedna z červených nese označení FIS.
zima na horách Na severním svahu je v provozu čtyř sedačková lanovka a kotva, na jižním vyváží lyžaře dvoumístná kotva. Pro úplně nejmenší sportovce je k dispozici dětský vlek nebo výukový koberec. Umělé zasněžování je v areálu samozřejmostí, rovněž zázemí v podobě restaurace, bezplatného parkoviště, půjčovny vybavení a lyžařské školičky neschází.

Bílá – Mezivodí

Ve stejné obci – části Mezivodí láká lyžaře středisko vstřícné k dětem, začátečníkům i pokročilejším. Svah jeví se pozorovateli jako mírnější, nicméně jedna ze sjezdovek splňuje červený stupeň obtížnosti, zbylé dvě trati jsou značeny modře. Na kopec vás dopraví vlek POMA. K dispozici je rovněž dětský vlek pro sjezdařské pulce. Parkoviště se nachází v blízkosti hlavní cesty, stejně tak i restaurace. Pro zájemce možnost zapůjčení lyžařského vybavení i výuky lyžování pro ratolesti. Areál má umělé zasněžování, takže pokud je příroda na sníh lakomá, lze jí s úspěchem pomoci.

sedačková lanovka

Malenovice

Pod nejvyšší horou Beskyd leží vesnice Malenovice a v ní lyžařská oáza s umělým zasněžováním i osvětlením a všemi nezbytnostmi pro uskutečnění kvalitního lyžařského zážitku. Čtyři možnosti sjezdu plus nezbytný jeden pro děti, možnost občerstvení, parkoviště pod svahem a dobrá dostupnost autem / z Ostravy necelých 30km/ zařazuje místo mezi adepty, kam v zimě vyrazit. Nahoru návštěvníky vyveze Poma nebo kombinovaný vlek /kotva, Poma/.

Gruň

Gruň v obci Staré Hamry na Frýdecko – Místecku, potažmo zdejší ski park nabízí možnost úžasného lyžování na pěti sjezdovkách červené a modré obtížnosti. Jedna z nich je pro nejmladší z mládežníků i s dnes již samozřejmou lyžařskou školičkou. K transportu na kopec slouží buď dvou sedačková lanovka anebo kotva. Středisko disponuje ski servisem i půjčovnou vybavení včetně sněžnic. Kromě sportovních aktivit slibuje i kvalitní gastronomický požitek ve stylové kolibě či občerstvení v podobě drinku u baru na svahu.

Beskydy jsou pro sjezdování přívětivé nejen ve výše zmíněných areálech, ale i v dalších – namátkou jsou to Visalaje, sjezdovka Opálená v obci Čeladná a jiné. Sice hovoříme o Moravskoslezském kraji, ale na horách zde je ovzduší čisté a osvěžující.

I doma se můžete cítit jako na dovolené v ráji

Rádi byste si odpočinuli? Pak jistě myslíte na to, že by vám prospěla alespoň malá dovolená. Jenže vy na ni možná nemáte dost peněz. Ovšem ani to nemusí vadit!

Celý vtip je v tom, že k tomu, abyste si dokonale odpočinuli, nemusíte nutně změnit místo, potřebujete jen změnit své okolí tak, abyste z něj vyloučili faktory, které brání vašemu uvolnění.
pruhované ponožky

Dosáhnout něčeho takového je samozřejmě nejsnazší odjezdem někam pryč, kde budete mít klid. To je ten pravý důvod, proč většina lidí míří do zahraničí. Nicméně můžete klidně odjet i na rodinnou chatu, jestliže nějakou máte anebo třeba ke své babičce. Když změníte prostředí, ve kterém se denně pohybujete, tak se tím jednoduše alespoň na chvíli zbavíte tíživých faktorů, které vás vyčerpávají. Nejčastěji se jedná o povinnosti spojené s prací, o péči o děti, o hluk z dopravy či z jiných činností, zkrátka o stres, který vyvolává něco ve vašem okolí. Klidně to může být i váš partner anebo třeba jeho rodiče, pokud si s nimi nerozumíte.
červená knihovna

Takže celé kouzlo je v tom, zbavit se zdrojů vašeho neklidu a vyčerpání. Jestliže si chcete dokonale odpočinout a nemůžete nikam odjet, musíte to udělat tímto způsobem. Velkou výhodou ovšem je, že pokud dokážete identifikovat příčiny vašeho nepohodlí a jednou pro vždy vše vyřešit k vaší spokojenosti, bude se vám doma mnohem lépe bydlet.

Jestliže vás tedy stresuje práce, zajistěte, abyste ji vždy zanechali v místě, kde pracujete a nepouštějte si ji přes práh svého domu. A pokud je to nezbytné, raději zůstaňte déle v kanceláři, ale nenoste si práci s sebou domů. Jestliže k vám proniká hluk z vašeho okolí, zvažte, zda by vám neprospěla výměna oken bytu. Pokud se však jedná například o hlučné sousedy, mnohdy vám pomůže jen přestěhování. A to samé platí i v případě dalších lidí, se kterými se vám špatně žije. Děti můžete na víkend poslat k babičce, ale pokud máte špatné vztahy třeba s jejich prarodiči, kteří s vámi bydlí, to nejlepší, co můžete udělat, je odstěhovat se jinam. A uvidíte, že se vám poté náramně uleví a budete se cítit jako na dovolené.

Dopřejte svému interiéru kvalitní zásuvky a vypínače na vysoké úrovni

Každý den, ba každou hodinu či minutu, někdo z Vás použije zásuvku či vypínač. Ať už si jen zapojíte do sítě rychlovarnou konvici, abyste si uvařili čaj či kávu, nebo pracujete s počítačem, který ke svému chodu také potřebuje elektrický proud či si rozsvítíte světlo na záchodě nebo v koupelně a tak bychom mohli pokračovat stále dál. Prostě a jednoduše, elektroinstalační prvky nás provázejí po celý život. A právě proto bychom měli při výběru těchto nenápadných, ale velmi potřebných pomocníků dbát několika pravidel.

tři zásuvky, šedá barva

Je důležité, aby byly zásuvky i vypínače bezpečné, odolné, kvalitní, pevné a také samozřejmě, aby dobře vypadaly. Přesně takové jsou elektroinstalační prvky Schneider Asfora, které Vám zde nabízíme. Jejich výrobce se totiž zaměřuje jak na bezpečnost, funkčnost a odolnost svých produktů, také samozřejmě na kvalitní materiály a v neposlední řadě i na moderní design a dokonalý vzhled svých výrobků.
V překladu to znamená, že zásuvky a vypínače Schneider Asfora se skvěle hodí do každého interiéru. Mohou skvěle doladit jak klasicky zařízený interiér, tak také velmi moderní. V nabídce našeho obchodu naleznete elektroinstalační materiál z produktové řady Schneider Asfora v mnoha provedeních, druzích a modelech za velmi výhodných cenových podmínek na našem trhu.

Kromě toho, že Vám Schneider Asfora nabízí běžné modely vypínačů a spínačů, zásuvky síťové, datové a anténní, najdete mezi nimi také otočné stmívače, díky kterému můžete ušetřit za elektrickou energii, či třeba ovladače pro žaluzie nebo zásuvky s krytkou, které můžete využít venku na zahradě či na terase. Proto neváhejte a vstupte do naší opravdu rozmanité nabídky a dopřejte i Vašemu interiéru tu nejvyšší kvalitu a spolehlivost za velmi příznivé ceny.

bílý vypínač, symbol světla