Kam za sjezdovým lyžováním v Moravskoslezském kraji

Areál v obci BÍLÁ

Vesnička Bílá, která leží směrem k hranici se Slovenskem, disponuje lyžařským areálem SKI Bílá, ve kterém si přijdou na své jak zdatní lyžaři, tak i rodiny s malými dětmi. Je zde devět sjezdovek různých délek, šest má modrý stupeň obtížnosti, ostatní červený. Jedna z červených nese označení FIS.
zima na horách Na severním svahu je v provozu čtyř sedačková lanovka a kotva, na jižním vyváží lyžaře dvoumístná kotva. Pro úplně nejmenší sportovce je k dispozici dětský vlek nebo výukový koberec. Umělé zasněžování je v areálu samozřejmostí, rovněž zázemí v podobě restaurace, bezplatného parkoviště, půjčovny vybavení a lyžařské školičky neschází.

Bílá – Mezivodí

Ve stejné obci – části Mezivodí láká lyžaře středisko vstřícné k dětem, začátečníkům i pokročilejším. Svah jeví se pozorovateli jako mírnější, nicméně jedna ze sjezdovek splňuje červený stupeň obtížnosti, zbylé dvě trati jsou značeny modře. Na kopec vás dopraví vlek POMA. K dispozici je rovněž dětský vlek pro sjezdařské pulce. Parkoviště se nachází v blízkosti hlavní cesty, stejně tak i restaurace. Pro zájemce možnost zapůjčení lyžařského vybavení i výuky lyžování pro ratolesti. Areál má umělé zasněžování, takže pokud je příroda na sníh lakomá, lze jí s úspěchem pomoci.

sedačková lanovka

Malenovice

Pod nejvyšší horou Beskyd leží vesnice Malenovice a v ní lyžařská oáza s umělým zasněžováním i osvětlením a všemi nezbytnostmi pro uskutečnění kvalitního lyžařského zážitku. Čtyři možnosti sjezdu plus nezbytný jeden pro děti, možnost občerstvení, parkoviště pod svahem a dobrá dostupnost autem / z Ostravy necelých 30km/ zařazuje místo mezi adepty, kam v zimě vyrazit. Nahoru návštěvníky vyveze Poma nebo kombinovaný vlek /kotva, Poma/.

Gruň

Gruň v obci Staré Hamry na Frýdecko – Místecku, potažmo zdejší ski park nabízí možnost úžasného lyžování na pěti sjezdovkách červené a modré obtížnosti. Jedna z nich je pro nejmladší z mládežníků i s dnes již samozřejmou lyžařskou školičkou. K transportu na kopec slouží buď dvou sedačková lanovka anebo kotva. Středisko disponuje ski servisem i půjčovnou vybavení včetně sněžnic. Kromě sportovních aktivit slibuje i kvalitní gastronomický požitek ve stylové kolibě či občerstvení v podobě drinku u baru na svahu.

Beskydy jsou pro sjezdování přívětivé nejen ve výše zmíněných areálech, ale i v dalších – namátkou jsou to Visalaje, sjezdovka Opálená v obci Čeladná a jiné. Sice hovoříme o Moravskoslezském kraji, ale na horách zde je ovzduší čisté a osvěžující.