Peníze, které vám mohou a nemusí náležet

Většina lidí, kteří se setkají s takovou situací se setkají najednou s řadou problémů hned poté, co překonají právě nejhorší psychické stavy ze ztráty blízkého člověka. Nejprve narazí na to, že stát je sice připraven pomoci takovým lidem vdovským či vdoveckým důchodem, ale nikdo už pak nemá tušení, o jaké částky se jedná a v jakých případech pak nárok vlastně na tyto dávky je.

kalkulačka na výpočet

Nejčastějším omylem je to, že vdovský či vdovecký důchod není přiznávat automaticky, ale musí se o něj VŽDY nejprve požádat. Samozřejmě písemně. A to prostřednictvím okresní správy sociálního zabezpečení, v Praze pak prostřednictvím Pražské správy sociálního zabezpečení a v Brně Městské správy sociálního zabezpečení, a to podle místa trvalého bydliště pozůstalé osoby. Je ideální, pokud si nejprve telefonicky zjistíte, jaké konkrétní podklady budete potřebovat ve vašem konkrétním případě, a proto si dané informace nejprve ověřte přes centrum pro důchodové pojištění. Situace se bude lišit pro případ, kdy zemřelý již pobíral důchod a jiná situace pak bude, když daný člověk ještě důchod nepobíral.

Často si o zmiňované dávky nežádají pozůstalé manželky či manželé, kteří neměli společné bydliště, protože se říká, že v takovém případě nárok na tyto důchody zaniká. To je ovšem chyba a podmínka společného bydliště manželů rozhodně není podmínkou pro přiznání těchto dávek. Základním ukazatelem, zda nárok na dávky je, je trvání manželství k datu úmrtí manžela či manželky.
žena se syndromem vyhoření

Další z chyb je myslet si, že pokud s někým sdílíte život, aniž byste byli manželi, budete mít nárok na tyto dávky. Ani pro registrované partnery toto neplatí. Tyto dávky nedostanou ani pozůstalí, kteří sdíleli život se zemřelým a měli s ním třeba i děti.

I když je toto velmi neoblíbené téma a raději bychom se takovým informacím vyhýbali, je dobré vědět alespoň základní informace. Rozhodně je třeba také počítat s tím, že výše vdovského nebo vdoveckého důchodu není stejně vysoká, jako výše dávek, které dostával nebožtík. Také platí, že pokud se manželé rozvedou a jeden z nich se znovu dá do svazku manželského, automaticky by případné dávky získala nová manželka či manžel. Veškeré informace a detaily vám však vždy sdělí na uvedených úřadech, a proto není od věci, i v případě, že si nejste jistí, se zajít informovat právě na váš případ.

Můžeme ušetřit na nákupu značkových potravin?

Cena je důležitá
Někteří z nás by si velice rádi kupovali značkové potraviny. Hodně lidí k nim má velkou důvěru i přes jejich vyšší cenu. Koneckonců takové výrobky vidíme stále v reklamách v televizi. Člověk se nechá velice jednoduše ovlivnit.
hnědá vejce
Pokud věříte na značky, tak máte možnost si nakupovat tyto výrobky za opravdu skvělé ceny. Jeden nejmenovaný diskontní řetězec nabízí vždy několikrát v roce akci, kdy si můžete značkové potraviny koupit opravdu za parádní ceny. Někdy je mi záhadou, jak je možné, že jsou ceny tak nízké. Pokud se podíváte na stejné výrobky v jiných obchodech, tak se na takové ceny nedostaneme ani v rámci akční nabídky. Nicméně pro nás zákazníky je to samozřejmě naprosto nejlepší varianta, jaká může být. Cena je opravdu pro mnoho lidí velice důležitá. Jsou tací, kteří cenu neřeší a koupí si výrobky i za plnou.
kulaté bochníky

Kvalita?
Značkové potraviny by měly mít určitě vysokou kvalitu. Napadá vás otázka, jestli to tak opravdu je? Co si o tom myslíte? Z jedné strany je určitě pravda, že si platíme za značku. Pokud si koupíte některé neznačkové výrobky, tak zjistíte, že kvalita je kolikrát prakticky stejná. Ne vždy to tak samozřejmě je, stane se, že značkové výrobky jsou opravdu velice kvalitní. V tomto případě záleží hodně na našem výběru a na preferencích, které máme. Existují různé nezávislé testy, které někdy potvrdí kvalitu značkových výrobků.
vynikající jídlo

Kupovat výrobky v akci?
Pokud máte rádi značkové potraviny, rozhodně využívejte akce, které obchody nabízí. Jestli chcete ušetřit ještě více, sledujte nabídky nejmenovaného diskontního řetězce a ušetřete až 50 % oproti běžným cenám. Není pravda, že pokud jsou značkové potraviny v akci, tak jim dochází doba trvanlivosti, to není pravda. Jsou to akce obchodů, které můžeme využít a tím ušetřit naše peníze. Většinou nás stojí velké úsilí vydělat nějaké peníze, tak proč je jen tak rychle utratit, když to není potřeba.

Máte strach, že nevystačíte do výplaty?

Jistě to není příjemná situace a bohužel nemá snadné řešení. Pokud víte, že s penězi do budoucna nebudete vycházet, je potřeba změnit vaše finanční návyky a třeba i změnit práci, abyste navýšili váš příjem.

Možná jste zatím v té lepší situaci, kdy vám váš příjem pokryje běžné provozní výdaje, a ještě vám něco málo zbyde i pro zábavu. Samozřejmě, pokud vám nějaké peníze zbývají, je vždy dobré je uložit na spořící účet nebo je vhodně investovat, spíš než bezhlavě utrácet.

platební karty v kapse

V obou případech se vám ale může stát, že se objeví nečekaný výdaj, který nebudete schopní ze svého současného rozpočtu pokrýt. Co můžete v takovém případě dělat?

Nabízí se možnost sjednat si půjčku. Její vyřízení ovšem nějakou dobu trvá a výsledek není vždy jistý. A půjčovat si od neověřených společností, které nabízí peníze rychle a bez prověřování příjmů, může být značně rizikové.

V případě, že máte pravidelný a dostatečný příjem, můžete zkusit jinou formu půjčky. Pokud máte a využíváte běžný bankovní účet, je tato možnost pravděpodobně jeho součástí. Jedná se o konkorent Nebankovní hypotéky vám vysvětlí, jak to funguje.

zamčená pokladnička s penězi okolo

Jde vlastně o to, že máte současně se svým běžným účtem možnost přečerpat váš limit do mínusu. Máte tedy k dispozici jakousi předschválenou půjčku, kterou můžete, ale samozřejmě nemusíte, kdykoliv využít. Její čerpání je bezúčelné, nemusíte tak dokládat, k čemu peníze použijete. Hodí se ideálně jako rezerva pro nenadálé výdaje, kterou s další výplatou automaticky splatíte.

Banka vám tuto možnost samozřejmě nenabízí zadarmo, při využití kontokorentu si naúčtuje své poplatky, takže doporučujeme si nejprve důkladně prostudovat podmínky čerpání, abyste pak nebyli překvapeni. Dobré je, že jakmile se na všem účtu objeví peníze, budou automaticky použity na splacení úvěru, nemusíte se o to starat.

Jak zvládnout finanční těžkosti?

Na světě snad není nic, co by lidstvo jako celek potřebovalo a chtělo mít víc než peníze. I kdybyste se ptali kohokoliv a kdekoliv na potkání a tento vám uvedl ledacos, je jisté, že by neopomenul mezi tím, po čem prahne, zmínit i právě peníze. Ty chce mít totiž každý. Někdo možná míň a někdo naopak víc, ale nenajdeme nikoho, kdo by je nechtěl vůbec mít k dispozici. A to v takovém množství, aby se jimi dalo zaplatit v kterémkoliv okamžiku vše, co by takový člověk chtěl mít.

Ovšem nikdo z lidí nemá a ani nikdy nebude mít jistotu, že se u něj budou peníze držet a že jimi bude vždy disponovat v dostatečném množství. Vždycky se může stát, že někomu peníze z nějakého z četných důvodů dojdou, a ten, na koho to dolehne, pak nemá zrovna na růžích ustláno.

sta dolarů

Ovšem fakt, že se někdo dostane do finanční tísně, nemůžeme nechat být jenom tak. S takovým nedostatkem je záhodno co nejdříve skoncovat. A to pochopitelně znamená, že musíme najít způsob, jak se dostat k dalším penězům.

Jenže někdy to není ani trochu snadné, ba může to vypadat třeba i naprosto nemožně. A když si tedy nevyděláme v dané chvíli peníze vlastní, musíme se spokojit aspoň s půjčkou, která nás podrží nad vodou, než si dáme své finanční záležitosti zase do pořádku.

stovky dolarů

Ovšem kterou půjčku dostane člověk, jenž je na tom po ekonomické stránce uboze? Jen tak nějakou určitě ne. Ale to neznamená, že je vše ztracené. Existuje přece i americká hypotéka nebankovní, a tu může dostat bez problémů každý, kdo má aspoň z čeho splácet a kdo může vrácení půjčených peněz zaručit zástavou nemovitosti.

I kdyby tak měl člověk dejme tomu víc než skoupé příjmy, i kdyby záznamy v jeho registrech dlužníků nepůsobily ani trochu důvěryhodným dojmem, tady se někdo takový pomoci určitě dočká. A díky tomu se mohou stát finanční problémy velice rychle minulostí.

V nouzi najdeš přítele!

A to neplatí pouze a jenom v případě přátelské výpomoci. Platí to i v případě, že řešíte momentální nedostatek financí, potřebujete koupit byt, či stavět na zelené louce. Co zbývá? Hodit všechny svoje sny za hlavu a jednou provždy se smířit s faktem, že budete platit celý život nájem? Ale proč se tak rychle vzdávat, pořád tady existuje řada dokonalých řešení, co mají smysl a jsou chytře nastavená! Věřte, že ne všichni se k vám honem musí otočit zády, existují i solidní poskytovatelé, co si svých klientů dovedou opravdu vážit! online žádostZkuste se podívat na naše stránky, zkuste se blíže seznámit s celou problematikou financování hypotéky. My totiž nenabízíme pouze nějaký produkt, nabízíme nebankovní hypotéku na míru, přesně klientovi. Seznamte se s dokonalou možností, jak rychle a snadno přijít k penězům na cokoli potřebujete. Můžete totiž financovat nejenom například bydlení, ale i všechny další aktivity a potřeby. Neptáme se klienta, co si chce za půjčené peníze koupit, necháváme mu svobodu a volnost rozhodování.finanční profesionálové
Je podstatné také znát celou úvěrovou situaci. U nás v žádném případě na začátku neplatíte žádný poplatek. Jestli jste bohužel už někdy měli, co do činění s podvodníky, je nám to upřímně líto! Dejte ještě jednou šanci poctivosti a korektnímu jednání a přesvědčte se sami, že ne všichni musí být stejní! Dobrou zprávou pro všechny, kteří mají nějaký záznam v bankovním, či nebankovním registru je informace, že my do něj nenahlížíme, ani ho při posuzování žádosti nebereme v potaz. Potřeba rychlých financí je vždy vítaná. Nejenže samotnou schvalovatelnost půjček máme hodně vysokou, ale i rychlost vyřízení https://www.emimino.cz/diskuse/lhuta-uradu-pro-vyrizeni-prispevku-na-bydleni-295072/ se nechá přirovnat k blesku. Již do 24 hodin můžete čerpat a užívat peníze! Tak co tomu říkáte, líbí se vám možnosti, o kterých jste zatím jen snili, nebo měli představu, že je nikdo nikdy nenabídne? Neváhejte využít online kontakt, o ostatní se již postaráme.

Čím dál více rodičů ručí dětem za hypotéku

Z průzkumů bankovních společností vyplývá, že každý desátý rodič nabízí svým potomkům pomoc při žádosti o hypotéku. Mladí lidé, zejména pokud zakládají rodinu, chtějí žít ve vlastním. Je to pochopitelné, i když to tak v mnoha evropských zemích nechodí. Nicméně Češi rádi platí za své, než aby hradili každý měsíc nájem někomu cizímu.červený dům kolo

Problém nastává ve chvíli, kdy o úvěr žádají. U klasické banky musíte splnit řadu podmínek, a to hlavně věk, příjem, úspory a zástavu. U hypotéky bez registru od Nebankovní hypotéky nic takového dokládat nemusíte a nebudou se dívat ani na registr dlužníků. Možná tak pro vás tato varianta bude mnohem výhodnější a jednodušší.

Pokryjte 20 procent z ceny

Právě množství úspor je mnohdy obrovským problémem. Musíte mít totiž v záloze 20 procent z odhadní ceny nemovitosti, což může být dost složité. Stojí-li byt, dům nebo pozemek několik milionů, 20 procent z nich bude stále hodně peněz. Máte-li našetřeno, nemusíte se veškerých financí zbavit. Máte i jinou možnost, ale musí vám s ní pomoci příbuzní.

Ručit majetkem třetí osoby je jednou z možností, jak bance prokázat svou solventnost. A z dostupných údajů vyplývá, že čeští rodiče s tím nemají problém. Podpora dětí je pro ně evidentně velice důležitá. Zapomínat byste ale neměli ani na vyvázání z úvěru.

Nebojte, nepůjde o 30 let

Úvěr na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti rozhodně není něco, co byste splatili během pár let. Smlouvy se uzavírají na dvacet i třicet let. Ručitelé se toho ovšem nemusí vůbec bát. Prakticky u každé společnosti máte možnost po určité době a určité částce požádat o vyvázání ručitele ze smlouvy. Poté budete pokračovat s klasickou zástavou nadále sami.dům na prodej smlouva

Neočekávejte, že se banka přihlásí sama. Vyvázání si musíte sami pohlídat a zažádat o něj. Podobné nepříjemnosti a možnost toho, že úvěr vůbec nedostanete můžete eliminovat tím, že se obrátíte na nebankovní společnosti, které nepožadují dokládání téměř žádných dokumentů a vyřízení u nich jde rozhodně o hodně rychleji.

Jak si zařídit půjčku?

Pokud člověk potřebuje půjčku, musí si ji zařídit. Jakkoliv totiž za ním leze reklama na rozmanité produkty tohoto druhu až domů, u půjčky samotné tomu tak není, u té musí vynaložit určitou snahu ten, kdo ji potřebuje, sám.
A jak to zaonačit, aby bylo vynakládané námahy co nejméně a člověk současně i uspěl?
To záleží na okolnostech.
Třeba taková nebankovní hypotéka není nikterak náročná. Tu si dokáže vyřídit lehce skoro každý. Stačí mít pouze dvě věci. Nemovitost a internet.
Nemovitost potřebuje onen člověk k tomu, aby ji mohl dát za půjčené peníze do zástavy. Protože i nebankovní sektor chce mít své jisté a zastavení nemovitosti je pojistkou, jež řádně splácejícímu člověku nečiní potíže, jež ale poskytovatele odškodní v případě, že by si snad dlužník usmyslel nevracet.britské peníze
Internetu je pak zapotřebí k tomu, aby si mohl dotyčný jedinec o onu půjčku požádat. Protože je třeba zaslat snímky oné nemovitosti k posouzení e-mailem a rovněž jednoduchý formulář, jenž je třeba vyplnit, je on-line.
Kromě internetu a nemovitosti už potřebuje žadatel jenom dvě věci. Alespoň minimální doložitelný příjem, ze kterého bude možno hradit splátky, a alespoň ucházející registry dlužníků, tedy ty s maximálně takovými záznamy, které nebudou na škodu při budoucím splácení.
Kdo ve všem dosud zmíněném vyhovuje, může si o tuto půjčku bez obav požádat a s největší pravděpodobností mu bude vyhověno. Protože se nebankovní společnost maximálně vynasnaží najít oboustranně výhodné podmínky, jichž lze díky její flexibilitě dosáhnout, a pak už nebude nic bránit podpisu smlouvy a převedení financí na žadatelův účet.úspory na dům
Tyto peníze pak lze použít na cokoliv, k čemu jsou dlužníkovi třeba.
A splácení? To se zvládne. Vždyť je možné ho natáhnout až na dlouhých třicet let, a to je dost dlouhá doba. Tak dlouhá, že má každý možnost si ji ze své vůle klidně i zkrátit a splatit vše předčasně.

Půjčky, které lidem vycházejí vstříc

Víte, proč jsou nebankovní hypotéky mezi lidmi tak oblíbené? Především proto, že jim vycházejí vstříc i v těžkých životních situacích.
Klasické banky si své klienty pečlivě vybírají. Na první pohled to z reklamních poutačů může sice vypadat tak, že v bankovním domě jsou půjčky nachystány pro všechny, kdo je potřebují, ale při bližším prozkoumání skutečných možností člověk zjistí, že bankovní půjčky jsou určeny pouze pro dobře situované lidi, kteří je využívají k dalšímu rozšíření svého bohatství. Nějaké ty drobty sice vždycky spadnou pod stůj k obyčejným a průměrně finančně zajištěným lidem, ovšem jedná se o výjimky, které bance nepřinášejí žádné finanční riziko.

měna

Takže pokud patříte k těm, kteří mají solidní úspory na účtu, vysoký plat a čistý registr, pak můžete bez obav zamířit do banky. Nicméně všichni ostatní, ke kterým se život tak vstřícně nezachoval, a kdo mají sebemenší potíže, by měli se žádostí o půjčku oslovit raději nebankovní společnost.
Díky tomu, že o nebankovní úvěr můžete bez potíží požádat přes internet skrze rychlý online formulář, nebude vám taková žádost trvat příliš dlouho, ani nebudete muset vynaložit mnoho úsilí k jejímu zdárnému vyplnění. Zapomeňte na dlouhé a nesrozumitelné bankovní formuláře – žádost u nebankovní společnosti vám nezabere více, než pár krátkých minut.

ruličky peněz

A co je podstatné, nebankovní společnost se k vám neotočí zády, ani když budete mít hluboko do kapsy anebo třeba záznam v registru.
Vždy záleží na konkrétní finanční situaci, v jaké se zrovna nacházíte. To znamená, že i v případě, kdy máte menší anebo i větší záznam v registru, nejste se svou žádostí o půjčku zcela ztracení, ale můžete požádat o vstřícnou hypotéku bez registru. Naopak s nižším příjmem máte možnost žádat o hypotéku bez dokládání příjmů. Přestože si poskytovatel vaši situaci prověří, i tak můžete úvěr získat.

Hypotéka bez registru vám nabízí pomocnou ruku

Netrapte se tím, čím se trápit nemusíte. Raději si život užijte, a pokud zrovna nemáte po kapsách dost peněz na to, co potřebujete, tak si je jednoduše půjčte. Díky nebankovní hypotéce bez registru je to snadné, a to i v případě, kdy máte nějaký menší anebo i větší vroubek v registru.

eura

Přijít k záznamu v registru je poměrně snadné, takže ho má mnoho lidí. A mnoho z nich si potřebuje půjčit peníze pro život. Nebankovní společnosti to moc dobře vědí, a proto všem těmto lidem nabízejí bezkonkurenční finanční produkt v podobě hypotéky bez registru, který můžete mít i vy, pokud jste se ocitli v podobné situaci.
Ovšem pokud si myslíte, že v případě této půjčky nebude váš záznam v registru nikoho zajímat, tak se mýlíte. Každý zodpovědný věřitel si vždy prověří, čeho se váš záznam v registru týká, a především, zda má či nemá vliv na vaši schopnost splácet půjčené peníze. To je totiž mnohem důležitější, než to, zda jste někdy pozdě zaplatili fakturu za telefon, a podobně.

Jak již bylo řečeno, pokud požádáte o hypotéku bez registru, tak budete muset v první řadě doložit, že máte dostatečný příjem na to, abyste byli schopni svou půjčku splácet. Konkrétně to znamená, že vaše pravidelné příjmy musí být dost vysoké na to, abyste z nich uhradili nejen běžné měsíční výdaje, ale také pravidelné splátky půjčky navýšené o nezbytné úroky. Jestliže tuto podmínku splníte, pak už jste jen krůček od potřebné půjčky.

cety

Ještě je potřeba, abyste se za půjčenou částku zaručili vhodnou nemovitostí. Může to být cokoli od zahradní chatky až po firemní výrobní areál, důležité je jen to, aby výše půjčky korespondovala s hodnotou takové zástavy. A pokud náhodou žádnou nemovitost k dispozici nemáte, můžete si sehnat vhodného spoluručitele, který se za vaši půjčku zaručí svým vlastním majetkem. I to může být vhodná cesta, jak získat peníze, které zrovna potřebujete mít.

Vyřešte svou finanční otázku ke své maximální spokojenosti

Láká vás půjčka, protože si chcete pořídit něco výjimečného a hodnotného anebo splatit staré závazky? Ať už je to tak či onak, v první řadě si dobře promyslete, jakou půjčku si sjednáte a kam pro ni půjdete. Ne každá půjčka je vhodná k účelům, k jakým byste ji chtěli použít, a ne všude vám ji poskytnou. Tím spíše, pokud jde o řešení nějakých dluhů – v tom případě můžete například na klasickou bankovní půjčku zapomenout. Nicméně naopak by vám mohla velice přijít vhod americká nebankovní hypotéka, kterou můžete získat bez udání účelu a můžete ji využít podle své libosti, tedy klidně k nákupu čehokoli anebo ke splacení dluhů.
dolarové bankovky
Drobnou nevýhodou této půjčky je naopak to, že na rozdíl od účelových úvěrů budete mít vyšší úrokovou sazbu, nicméně nejedná se o žádnou katastrofu a nebudete muset platit navíc nějaké horentní částky. Nicméně všichni moc dobře víme, co si můžeme dovolit a jaké splátky jsou pro nás přijatelné, takže tento fakt byste jistě měli uvážit.
Jako u každé americké hypotéky, tak i zde se za svou sjednanou půjčku budete muset zaručit libovolnou nemovitostí. Člověk v takové situaci většinou nemívá příliš mnoho možností na výběr, ovšem je dobré vědět, že zvolená nemovitost by svou hodnotou měla odpovídat sumě peněz, na kterou pomýšlíte. Takže pokud se třeba jedná o menší částku, je dost možné, že si vystačíte i se zárukou v podobě chaty či garáže či jiné menší nemovitosti. Naopak v případě vyšších částek bude vhodným ekvivalentem třeba rodinný dům, byt, pozemek či výrobní areál vaší firmy.
sklenice a mince
A je zde i jedno skvělé řešení pro všechny lidi, kteří vlastní nemovitostí nedisponují, ale mají vedle sebe někoho druhého, kdo je ochotný se svým majetkem zaručit za jejich úvěr.
Jak je tedy vidět, vyřešit vaše finanční otázky nemusí být složité, když víte, kam se obrátit a jakou hypotéku zvolit.