Máte strach, že nevystačíte do výplaty?

Jistě to není příjemná situace a bohužel nemá snadné řešení. Pokud víte, že s penězi do budoucna nebudete vycházet, je potřeba změnit vaše finanční návyky a třeba i změnit práci, abyste navýšili váš příjem.

Možná jste zatím v té lepší situaci, kdy vám váš příjem pokryje běžné provozní výdaje, a ještě vám něco málo zbyde i pro zábavu. Samozřejmě, pokud vám nějaké peníze zbývají, je vždy dobré je uložit na spořící účet nebo je vhodně investovat, spíš než bezhlavě utrácet.

platební karty v kapse

V obou případech se vám ale může stát, že se objeví nečekaný výdaj, který nebudete schopní ze svého současného rozpočtu pokrýt. Co můžete v takovém případě dělat?

Nabízí se možnost sjednat si půjčku. Její vyřízení ovšem nějakou dobu trvá a výsledek není vždy jistý. A půjčovat si od neověřených společností, které nabízí peníze rychle a bez prověřování příjmů, může být značně rizikové.

V případě, že máte pravidelný a dostatečný příjem, můžete zkusit jinou formu půjčky. Pokud máte a využíváte běžný bankovní účet, je tato možnost pravděpodobně jeho součástí. Jedná se o konkorent Nebankovní hypotéky vám vysvětlí, jak to funguje.

zamčená pokladnička s penězi okolo

Jde vlastně o to, že máte současně se svým běžným účtem možnost přečerpat váš limit do mínusu. Máte tedy k dispozici jakousi předschválenou půjčku, kterou můžete, ale samozřejmě nemusíte, kdykoliv využít. Její čerpání je bezúčelné, nemusíte tak dokládat, k čemu peníze použijete. Hodí se ideálně jako rezerva pro nenadálé výdaje, kterou s další výplatou automaticky splatíte.

Banka vám tuto možnost samozřejmě nenabízí zadarmo, při využití kontokorentu si naúčtuje své poplatky, takže doporučujeme si nejprve důkladně prostudovat podmínky čerpání, abyste pak nebyli překvapeni. Dobré je, že jakmile se na všem účtu objeví peníze, budou automaticky použity na splacení úvěru, nemusíte se o to starat.