Pravá kožešina – módní záležitost či zlořád?

Zajímali jste se někdy o původ pravých kožešin? Nemám na mysli domestikované ovce či králíky nebo nutrie, ale kůži volně žijících zvířat chovaných pro svou nádhernou srst na kožešinových farmách. Mají být zvířata pro náš přepych týrána v klecích? Necitelné podmínky chovu na farmách postupně vedly k zákazu podobných zařízení ve většině evropských zemí.
hlava norka
Od pravěkých předků, kteří se oblékali do kožešin, aby se zahřáli, nás dělí miliony let vývoje. To, co bylo kdysi pro člověka nezbytností k zachování života, je nyní pouhým luxusem, a přesto mnohá žena touží po kožichu z pravých zvířecích kůží, byť je takové zboží značně nákladnou záležitostí. Kde je poptávka, tam je i nabídka, a tak není divu, že produkce a obchod s tímto artiklem nekončí ani po evropském zákazu chovu a usmrcování zvířat za účelem získání kožešin. Pouze se přesouvají dále na východ.
Výsledkem kampaně za prosazení zákazu chovu kožešinových zvířat je i trend bojkotu přírodních kožichů. Nejsou to jen aktivisté z řad ochránců zvířat, kteří se vymezují proti jejich nošení. Ekologicky smýšlející mileniálové, kteří se vyznačují mnohem odpovědnějším vztahem k životnímu prostředí než předchozí generace, vnesli enviromentální aspekt i do módy. A náš zákazník je náš pán. Řada světových módních domů proto ve snaze vyjít vstříc zákazníkům vyslala signál, že ve svých kolekcích nebude používat přírodní kožešiny.
srst norka
Módní návrháři velkých značek jako Armani, Hugo Boss, Versace, Victoria Beckham, Stella McCartney, Michael Kors, Givenchy nebo Gucci odmítají pracovat s pravou kožešinou. Také velké e‑shopy a prodejní řetězce se od nabídky kožešnického zboží distancují. Na přehlídkových molech vládne nyní příklon k etické módě a hitem se stávají stále dokonalejší imitace kožešin, které jsou považovány za ohleduplnější k přírodě. Zvířecí kožichy jsou prostě out.

Názory českých mužů na ženskou obuv jsou téměř jednotné

Zajímavá anketa proběhla v roce 2016. Zaměřila se na mužský názor, jaké obutí ženám sluší, a které nikoliv.
Clogs – muži je téměř jednoznačně označili za asexuální obuv. Nejen, že není vhodná pro dlouhodobé nošení, ale ženy byly v plastových dřevácích považovány často za jakési skřítky. Zda dobrotivé, nebo zlomyslné, záleželo na tom, jakou měla jejich partnerka náladu.
růžové tenisky
Gumové holinky – druhá příčka šerednosti patří holinkám, ať už s kožešinou, nebo těm obyčejným nošeným na zahradnické práce na zahradě. Žena v gumovkách zkrátka mužům připomíná budovatelskou éru 50. let minulého století.
boty s korálky
Platforma na klínku – ženy a dívky je milují, především ty, co se rády pohybují ve společnosti. Jsou symbolem otevřenosti, volné diskuse, podle statistik je často obouvá něžné pohlaví, které se aktivně pohybuje na sociálních sítích. Muži však mají zpravidla na tyto pohodlné modely odlišný názor, připadají jim nevkusné a staropanenské, z doby nadvlády britského impéria, jakožto koloniální mocnosti.
Žabky – mužské pokolení má ve svých genech zakódován ideál ženské krásy, který se podobá tvaru přesýpacích hodin. Klenuté boky, širší ramena s výrazným dekoltem a úzký štíhlý pas jsou symbolem plodnosti a zralosti. Parabolické přechody podobné tvaru ženských boků mají i zdravá chodidla, ta působí přirozeně a bývají známkou správného držení těla. Na muže to podvědomě působí a naopak spíše odpudivě vypadají ploché nohy v žabkách. A těch je v Česku k vidění až přespříliš.
Vyšší podpatky – více než 60 procent mužské populace se údajně domnívá, že boty, které si jejich partnerky pořizují, jim nesluší. Jedinou výjimkou bývají modely na vyšším podpatku. Ačkoliv nejsou po zdravotní stránce tím nejlepším typem obuvi, většina mužů považuje mírně skloněný nárt a výrazný kotník za vyzývavý sexuální podnět.
černé lodičky

Vezměte si příklad z Francouzek

Zatímco v Česku stále vládnou upjaté módní trendy, Francouzky nepodléhají v tomto směru diktátu a preferují svůj vlastní nadčasový styl. V českých městech běžně potkáváme na ulicích ženy i muže navlečené v úzkých džínách, které mnohdy nedokonalosti postavy ještě zvýrazní, a spolu s nevhodně zvolenou obuví je výsledek spíše jakýmsi faux pas. A Francouzky? Chvíli je pozorujte. Nosí nejčastěji pohodlné sandálky s nízkým podpatkem, kotníčkové modely, balerínky a další nízké ortopedické boty s anatomickou stélkou. Nejsou nasoukané do těsných riflí, spíše sází na klasický volný střih kalhot s vyšším pasem, a že jim sluší, o tom nepochybujte.

Chlor šok

Máte doma bazén? Čistíte jej pořádně? Staráte se o něj přes sezónu a nezapomínáte ani na veškeré potřebné prvky po koupací sezóně a správně jej zazimováváte? Nebo vám občas něco nevyjde nebo není na něco čas? V tom případě se pak může stát, že nám voda trochu zežloutne, že začne zapáchat nebo v ní nacházíme na stěnách zelené řasy. To všechno jsou samozřejmě nežádoucí projevy vody a neměly by se stávat. Naštěstí jsou zde způsoby, jak tomu můžeme úspěšně zabránit.

plavající dítě

Mějte vodu ve vašem domácím zahradním bazénu čistou a stále průzračnou

Chlor šok je přípravek v granulované formě. Najdete i různé velikosti balení, takže si stačí vybrat podle toho, jaký typ přesně potřebujete.

a) K čemu je určen?

Používá se při šokové terapii. Jak už jeho název napovídá, je určen k šokovému navýšení koncentrace chloru ve vašem bazénu. Chlor má za následek vyčištění a vydezinfikování vody. Chlorem se dokonce čistí i pitvá voda v běžném vodovodním rozvodu vody.
kapka nad hladinou

Aktivní chlor v bazénové vodě nesmí chybět. Proto je nezbytné provádět pravidelné kontroly obsahu chloru. Jakmile zjistíte, že voda neobsahuje žádný chlor, je nezbytné použít tento přípravek. Použijte chlor šok v granulované formě v doporučené dávce od výrobce. Dávkujte vždy podle návodu od výrobce. Ten najdete na každém balení přípravku. Většinou se přípravek nechá zcela rozpustit v malém množství pitné či bazénové vody. Díky tomuto způsobu navýšíte koncentraci chloru a to z dlouhodobějšího hlediska, takže se nemusíte obávat, že by chlor ihned vyprchal a vy jste při příští kontrole museli opět tento prvek doplňovat https://eshop.techneco.eu/Chlor-Sok.

b) Čím je zaručený dlouhodobý efekt?

V tomto případě se jedná o organicky vázáný chlor, který má delší čas rozpadu než je tomu například u anorganicky vázaného aktivního chloru, který obsahuje například produkt chlor shock.

Rozdíl mezi přípravky:

Ø Shock – rychlé a dočasné řešení

Ø Šok – trvalejší navýšení koncentrace