Chlor šok

Máte doma bazén? Čistíte jej pořádně? Staráte se o něj přes sezónu a nezapomínáte ani na veškeré potřebné prvky po koupací sezóně a správně jej zazimováváte? Nebo vám občas něco nevyjde nebo není na něco čas? V tom případě se pak může stát, že nám voda trochu zežloutne, že začne zapáchat nebo v ní nacházíme na stěnách zelené řasy. To všechno jsou samozřejmě nežádoucí projevy vody a neměly by se stávat. Naštěstí jsou zde způsoby, jak tomu můžeme úspěšně zabránit.

plavající dítě

Mějte vodu ve vašem domácím zahradním bazénu čistou a stále průzračnou

Chlor šok je přípravek v granulované formě. Najdete i různé velikosti balení, takže si stačí vybrat podle toho, jaký typ přesně potřebujete.

a) K čemu je určen?

Používá se při šokové terapii. Jak už jeho název napovídá, je určen k šokovému navýšení koncentrace chloru ve vašem bazénu. Chlor má za následek vyčištění a vydezinfikování vody. Chlorem se dokonce čistí i pitvá voda v běžném vodovodním rozvodu vody.
kapka nad hladinou

Aktivní chlor v bazénové vodě nesmí chybět. Proto je nezbytné provádět pravidelné kontroly obsahu chloru. Jakmile zjistíte, že voda neobsahuje žádný chlor, je nezbytné použít tento přípravek. Použijte chlor šok v granulované formě v doporučené dávce od výrobce. Dávkujte vždy podle návodu od výrobce. Ten najdete na každém balení přípravku. Většinou se přípravek nechá zcela rozpustit v malém množství pitné či bazénové vody. Díky tomuto způsobu navýšíte koncentraci chloru a to z dlouhodobějšího hlediska, takže se nemusíte obávat, že by chlor ihned vyprchal a vy jste při příští kontrole museli opět tento prvek doplňovat https://eshop.techneco.eu/Chlor-Sok.

b) Čím je zaručený dlouhodobý efekt?

V tomto případě se jedná o organicky vázáný chlor, který má delší čas rozpadu než je tomu například u anorganicky vázaného aktivního chloru, který obsahuje například produkt chlor shock.

Rozdíl mezi přípravky:

Ø Shock – rychlé a dočasné řešení

Ø Šok – trvalejší navýšení koncentrace