Kde vzít peníze na nové auto?


Finančně gramotný člověk dobře ví, že by si neměl brát zbytečné půjčky, jelikož je to cesta do pekel. Můžete se snadno dostat do dluhové pasti, z které je velmi těžká cesta ven. Proto bychom si měli brát půjčku jenom na věci, které opravdu potřebujeme. Ale co když se dostaneme do situace, kdy nám vypoví auto? Auto většina z nás používá každý den a neobejdeme se bez něj. Dopravujeme se s jeho pomocí do práce, do školy, na nákupy, pochůzky, za rodinou, prostě všude. Jistě, existuje i veřejná doprava, ale spoléhat se na jízdní řády a mačkat se s desítkami dalších lidí ve veřejné http://www.cssz.cz/cz/verejne-zakazky dopravě, když vlastníte řidičský průkaz? To se asi nikomu nechce.

money

Zvláště, pokud bydlíte třeba na vesnici, odkud vám odjíždí spoje do jiného města dvakrát třikrát denně. Jenže auto nám jednou doslouží, a i když se o něj staráte pravidelně, není to něco, co vám vydrží celý život. A tehdy musíte řešit důležitou věc. Kde vezmete na nové auto?

auto

Nejjednodušší pro vás je, když si zajdete do vaší banky a podáte si žádost o úvěr. Problém ovšem je, že banka vám nemusí vyhovět. Naopak. Může vaši žádost o úvěr dost rázně zamítnout. Důvody bývají různé. Žádáte příliš vysokou částku, která je neúměrná vašim příjmům, nebo jste třeba v minulosti své závazky neplatili tak, jak jste měli. To vše se promítne na tom, že vám banka nebude chtít půjčit.

Máte ale i další možnost, třeba leasingové společnosti a podobně. Anebo si zažádat o nebankovní půjčku. Nebankovní společnosti vám můžou dát velmi zajímavou nabídku a nebude problém, ani pokud si budete chtít koupit auto za větší obnos peněz. V takovém případě se vám vyplatí zažádat si o americkou hypotéku, kdy máte možnost získat větší půjčku s příjemným úrokem. Vyzkoušejte si nezávazně kalkulačku americké hypotéky Americká hypotéka, a podívejte se, jak by mohli vypadat vaše budoucí splátky.