Názory českých mužů na ženskou obuv jsou téměř jednotné

Zajímavá anketa proběhla v roce 2016. Zaměřila se na mužský názor, jaké obutí ženám sluší, a které nikoliv.
Clogs – muži je téměř jednoznačně označili za asexuální obuv. Nejen, že není vhodná pro dlouhodobé nošení, ale ženy byly v plastových dřevácích považovány často za jakési skřítky. Zda dobrotivé, nebo zlomyslné, záleželo na tom, jakou měla jejich partnerka náladu.
růžové tenisky
Gumové holinky – druhá příčka šerednosti patří holinkám, ať už s kožešinou, nebo těm obyčejným nošeným na zahradnické práce na zahradě. Žena v gumovkách zkrátka mužům připomíná budovatelskou éru 50. let minulého století.
boty s korálky
Platforma na klínku – ženy a dívky je milují, především ty, co se rády pohybují ve společnosti. Jsou symbolem otevřenosti, volné diskuse, podle statistik je často obouvá něžné pohlaví, které se aktivně pohybuje na sociálních sítích. Muži však mají zpravidla na tyto pohodlné modely odlišný názor, připadají jim nevkusné a staropanenské, z doby nadvlády britského impéria, jakožto koloniální mocnosti.
Žabky – mužské pokolení má ve svých genech zakódován ideál ženské krásy, který se podobá tvaru přesýpacích hodin. Klenuté boky, širší ramena s výrazným dekoltem a úzký štíhlý pas jsou symbolem plodnosti a zralosti. Parabolické přechody podobné tvaru ženských boků mají i zdravá chodidla, ta působí přirozeně a bývají známkou správného držení těla. Na muže to podvědomě působí a naopak spíše odpudivě vypadají ploché nohy v žabkách. A těch je v Česku k vidění až přespříliš.
Vyšší podpatky – více než 60 procent mužské populace se údajně domnívá, že boty, které si jejich partnerky pořizují, jim nesluší. Jedinou výjimkou bývají modely na vyšším podpatku. Ačkoliv nejsou po zdravotní stránce tím nejlepším typem obuvi, většina mužů považuje mírně skloněný nárt a výrazný kotník za vyzývavý sexuální podnět.
černé lodičky

Vezměte si příklad z Francouzek

Zatímco v Česku stále vládnou upjaté módní trendy, Francouzky nepodléhají v tomto směru diktátu a preferují svůj vlastní nadčasový styl. V českých městech běžně potkáváme na ulicích ženy i muže navlečené v úzkých džínách, které mnohdy nedokonalosti postavy ještě zvýrazní, a spolu s nevhodně zvolenou obuví je výsledek spíše jakýmsi faux pas. A Francouzky? Chvíli je pozorujte. Nosí nejčastěji pohodlné sandálky s nízkým podpatkem, kotníčkové modely, balerínky a další nízké ortopedické boty s anatomickou stélkou. Nejsou nasoukané do těsných riflí, spíše sází na klasický volný střih kalhot s vyšším pasem, a že jim sluší, o tom nepochybujte.