I doma se můžete cítit jako na dovolené v ráji

Rádi byste si odpočinuli? Pak jistě myslíte na to, že by vám prospěla alespoň malá dovolená. Jenže vy na ni možná nemáte dost peněz. Ovšem ani to nemusí vadit!

Celý vtip je v tom, že k tomu, abyste si dokonale odpočinuli, nemusíte nutně změnit místo, potřebujete jen změnit své okolí tak, abyste z něj vyloučili faktory, které brání vašemu uvolnění.
pruhované ponožky

Dosáhnout něčeho takového je samozřejmě nejsnazší odjezdem někam pryč, kde budete mít klid. To je ten pravý důvod, proč většina lidí míří do zahraničí. Nicméně můžete klidně odjet i na rodinnou chatu, jestliže nějakou máte anebo třeba ke své babičce. Když změníte prostředí, ve kterém se denně pohybujete, tak se tím jednoduše alespoň na chvíli zbavíte tíživých faktorů, které vás vyčerpávají. Nejčastěji se jedná o povinnosti spojené s prací, o péči o děti, o hluk z dopravy či z jiných činností, zkrátka o stres, který vyvolává něco ve vašem okolí. Klidně to může být i váš partner anebo třeba jeho rodiče, pokud si s nimi nerozumíte.
červená knihovna

Takže celé kouzlo je v tom, zbavit se zdrojů vašeho neklidu a vyčerpání. Jestliže si chcete dokonale odpočinout a nemůžete nikam odjet, musíte to udělat tímto způsobem. Velkou výhodou ovšem je, že pokud dokážete identifikovat příčiny vašeho nepohodlí a jednou pro vždy vše vyřešit k vaší spokojenosti, bude se vám doma mnohem lépe bydlet.

Jestliže vás tedy stresuje práce, zajistěte, abyste ji vždy zanechali v místě, kde pracujete a nepouštějte si ji přes práh svého domu. A pokud je to nezbytné, raději zůstaňte déle v kanceláři, ale nenoste si práci s sebou domů. Jestliže k vám proniká hluk z vašeho okolí, zvažte, zda by vám neprospěla výměna oken bytu. Pokud se však jedná například o hlučné sousedy, mnohdy vám pomůže jen přestěhování. A to samé platí i v případě dalších lidí, se kterými se vám špatně žije. Děti můžete na víkend poslat k babičce, ale pokud máte špatné vztahy třeba s jejich prarodiči, kteří s vámi bydlí, to nejlepší, co můžete udělat, je odstěhovat se jinam. A uvidíte, že se vám poté náramně uleví a budete se cítit jako na dovolené.