Vaše místnost musí hrát také pro vás

Tím určitě nemyslíme, abyste měli někde zabudované reproduktory, ze kterých bude doslova sálat dennodenně vaše oblíbená hudba. Spíše myslíme pocitové hraní, hudbu na vaše nervy, psychiku, duši nebo jakkoliv jinak to chcete nazývat. Mnozí z nás jsou uzavření dlouhé hodiny v prostředí, ve kterém se necítíme dobře – nepohodlné kanceláře, kóje, nelibé tovární prostory, spousta trubek a nerudných lidí, kteří se modlí za pět minut pauzy. To vše dokáže jednoho pořádně zdeptat, ostatně stejně jako islandská krajina své obyvatele, když přijde jaro.
obraz kytky nad postelí.jpg
A přesně proto je důležité, abyste každý den přišli do prostředí, ve kterém se konečně můžete rozvalit a relaxovat. Nemusí to být samozřejmě celý byt, ale stačí alespoň pokoj nebo koutek, kde se konečně budete cítit dobře. Budou tam věci, které vás zajímají, baví, uklidňují. To je totiž nesmírně důležité. Hlavně v dnešní době neustálého shonu a stresu, honbou za penězi apod.

Ty nejmenší detaily mohou rozhodnout

Článek otevírá nové možnosti interiéru, u kterých můžete trochu popřemýšlet. Abyste využili každého místečka, které je volné. Vždycky se vyplatí mnohem více, pokud i pohled na hloupou zásuvku vykouzlí úsměv na vaši tváři, než kdybyste viděli stále ty samé, depresivní, zásuvky. A přesně o tom to je. I maličkosti ve vašem interiéru mají ohromnou moc nad vaší celkovou psychikou. Jen si vezměte například fotku vaší nenáviděné tchýně, která vám dělá neustále peklo – takový obrázek byste nejraději vyhodili z okna pěkně daleko. Jenomže on se na vás neustále dívá. A mít takový obrázek celý den před sebou, to dokáže pěkně otrávit den.
zvláštní umyvadlo.jpg
a) Odstraňte všechny nelibé prvky nebo se vzájemně dohodněte s partnerem, ať si to strčí do svého koutku
b) Představte si, jak by ideálně vypadala vaše místnost a zkuste ji tak zařídit. Neonová světla svítící všemi barvami nad postelí? A proč ne? Jste dospělí, můžete mít, co chcete.
c) Chtěli jste ten divný obraz, který maluje místní malíř? Tak si ho kupte a klidně si ho dejte přímo nad stůl.