Kancelář pro ty nejúspěšnější

Feng shui jako jediná svého druhu přežila do dnešních dní. Hovoří se, že druidové měli podobný systém a znalosti o proudění přirozených energií. Můžeme se dnes aspoň poučit právě touto starou čínskou metodou a vytvořit si pracovní prostor, kde při práci neztratíme zbytečně moc energie a kde si zaděláme na úspěchy.
stůl ekonoma.jpg

Kromě základních pravidel, jako je například nevhodnost sušených rostlin či kaktusů, které v sobě drží smrtelnou, případně jinou negativní energii, nebo skladování nepotřebných věcí, má pracovna další potřeby. Například by měla být daleko od ložnice a obývacího pokoje.

Kam s pracovním stolem


Svůj pracovní stůl nikdy neumisťujte do centra místnosti. Můžete tím ztratit sílu a autoritu. Zároveň je zapovězeno sedět čelem ke zdi, nebo mít dveře za zády. Ideální je ve chvíli, kdy se pohodlně usadíte do svého křesla, mít před sebou prostor s výhledem na vchodové dveře a ideálně celou místnost. Za zády je vhodná pevná plocha na opření zad. Pokud ale nemáte jinou možnost, než mít před pracovní plochou zeď, pověste tam inspirativní obraz, případně potáhněte stěnu jednoduchou tapetou, vzorovanou a v neutrálních barvách.
sny u pc.jpg

Pracovní prostor


Pracovní prostor stolu je prostý nepotřebných věcí a chaosu. Pravidelné odstraňování starých diářů, poznámek a dokumentů, se kterými se právě nepracuje, je samozřejmostí. Všechny dokumenty mějte zorganizované v přehledných šanonech a záložkách. Všechen chaos tříští tok životní energie a již se ho nedostává vám.

Pokud ke své práci potřebujete počítač, tak podle feng shui umístěný na západní straně zvýší kreativitu, kdežto na jihovýchodní straně může přinést příjem navíc. V tomto sektoru by také měly ležet kancelářské potřeby, včetně tiskárny a telefonu.

Na stole může být květina, ale nikdy by to neměla být sušená vazba mrtvých rostlin. Kaktusy akumulují negativní energii a jako takové se uplatní lépe jako strážci, například před vstupem do místnosti, či domu. Také mohou posílit cirkulaci dobré čchi, když se postaví k oknu. Vhodný je květináč, červený, umístěný na východní stranu stolu a v něm například begónie, nebo tlustice. Begónie podporuje dobré vztahy a tlustice pomáhá přítoku peněz.

Je dobré mít vzdušnou pracovnu plnou čerstvého vzduchu a energie čchi. Metoda feng shui vám pomůže i s uspořádáním dalších místností, například s ložnicí.