Celoroční mobilní domy výrazně konkurují bytům v bytových domech

Epidemie koronaviru mění chování obyvatel celého světa a Česka nevyjímaje. Mění se zvyklosti hygienické, společenské i rodinné, mění se způsob trávení dovolené, ale také se to projevilo v našem spotřebním chování. Kdo však očekával, že v důsledku ekonomické krize a poklesu prosperity budou padat i ceny nemovitostí, mýlil se. Je to spíše naopak, lidé se stále snaží upřednostnit koupi bytu a dokonce i domu nebo rekreační chaty jako výhodnou investici, a důvěřují hmotnému majetku mnohem více, než finančním produktům, jimiž jsou termínované vklady, dluhopisy atp.

dům z bankovek

Tím se však nadále prohlubuje bytová krize, která zasahuje zejména mladé rodiny. Pořídit si byt na hypotéku je dlouhodobý závazek a mnozí z nás si také uvědomují, že je stále obtížnější jej pravidelně splácet, což se potvrdilo zčásti i v souvislosti s děním kolem koronaviru. Ceny nemovitostí jsou natolik vysoké, že si je nemůže dovolit každý, a současně s tím je také obrovský zájem o nájemní bydlení. Poptávka v tomto směru mnohonásobně převyšuje poptávku a nájemci si své nájemníky vybírají, zatímco ještě před pár lety to bylo naopak.

pes u okna

Nejsnazší cesta k vlastnímu bydlení

Mezi lidmi se však rozšiřuje povědomí o mobilních dřevostavbách, a ty jsou dnes stále nejdostupnější variantou vlastního bydlení. Celoroční mobilní domy top-mobilnidomy.cz se staví kompletně zateplené, vybavené spotřebiči i nábytkem, jsou poměrně prostorné a nevyžadují náročnou údržbu. Dají se k nim přistavět terasy, pergoly a přístřešky a lze je umístit i na pozemek, který není určen přímo jako stavební. Po udělení souhlasu k umístění stavby na stavebním úřadu vám stačí jen zajistit přístup vozidla s jeřábem a dle domluvy kotevní sloupky (patky) nebo základovou desku.

Z inženýrských sítí vystačíte pouze s elektrickou přípojkou, vodu vyřešíte vlastním vrtem, vytápění dřevem v krbových kamnech a vaření na propan-butanu. Výhodou mobilních dřevostaveb jsou nízké náklady, dostatečný komfort a životní prostor, pobyt v přírodě (nejlépe na vlastním pozemku) a obvykle nižší cena, než jakou zaplatíte za dvoupokojový městský byt.