Co je to Mašinka Tomáš

Není třeba říkat, že zvláště malé děti mohou být náročné na pozornost. Nemůžete z nich prakticky spustit oči, což může být problém, pokud potřebujete vykonávat nějaké domácí práce. Máte strach odběhnout například pověsit prádlo, ba si jen zajít na toaletu, aby vašeho potomka mezitím nenapadlo například zkoušet strčit nějaký kovový předmět do zásuvky.

Není tedy divu, že rodiče hledají způsob, jak dítě alespoň na pár minut zabavit, aby si mohli udělat, co potřebují. A jednou z oblíbených možností je posadit dítě před televizi, dnes tedy spíše před monitor či tablet, a pustit mu některý z dětských pořadů. Že to není ideální řešení, není třeba říkat, na druhou stranu nelze popřít, že rodič potřebuje chvíli pro sebe.

vlak1

Dobrá, ale co našemu děťátku pustit? Dnes máme výhodu, že nemusíme čekat, co budou dávat v televizi. Můžeme si vybrat, cokoliv nás napadne. A dětských seriálů je přehršel, od klasik jako je Bugs Bunny, Tom a Jerry, Pepek Námořník a podobně, až po ty novější, cílené na mladší publikum.

Jedním z těch oblíbených je Mašinka Tomáš Mašinka Tomáš. O co se jedná? Jde o britský seriál pro nejmenší děti, v originále Thomas the Tank Engine and Friends. Sleduje příběhy antropomorfizovaného vlaku jménem Tomáš a jeho přátel a kolegů. Ti žijí na jednom ostrově, kde jsou vlaky nejpoužívanějším způsobem přepravy.

Jistě, premisou to poněkud připomíná film studia Pixar Auta, avšak na rozdíl od něj je zde animace mnohem horší (některé postavy vypadají vskutku děsivě), příběh podstatně jednodušší a hlavně, jsou zde i lidé.

vlak2

Vzhledem k cílové skupině se jedná o epizodický seriál, kdy jednotlivé díly nejsou nijak provázané. Na obrazovce se stále něco děje, někdo se hýbe nebo vydává zvuky. Zkrátka se dělá vše, aby se upoutala pozornost malého dítěte.

Zda svému potomku pustíte zrovna tento seriál, je jen na vás. Každopádně existuje mnoho takových, které jsou podstatně kvalitnější. Záleží však jen na vás.