Bez emocí to nejde

Emoce jsou vlastně pocity, které v sobě cítíme. V životě se setkáváme s řadou emocí .
Protože jsme každý jinak emočně založený, budeme své emoce každý jinak zvládat. Jsou to naše vnitřní pocity – strach, smutek, radost i lítost. Provází nás každý den a setkáváme se s nimi v každé situaci. Pociťujeme vtek, vzrušení, radost. Jsou to pro nás pocity příjemné nebo nepříjemné.
nadšená žena.jpg
Protože každý člověk je jinak emotivně naladěný, budou dva lidé na stejnou situaci reagovat zcela odlišně.
Mohou za to naše odlišní duševní pochody.
Při řešení problému se jeden z nich zhroutí, druhý bude nad věcí a problém bude řešit konstruktivně. Emoce se můžeme snažit ovládat, ale většinou nám to jde jen do určité míry. Opravdu vypjaté situace, více emočně naladění jedinci, hůře zvládnou. Citliví lidé si emoce připouští více k tělu a mohou si velice zhoršit náladu a dostat se až do depresivních stavů. Takoví jedinci by se měli snažit, nepřipouštět si příliš negativních emocí k tělu. Měli by se pokusit vyhodnotit, kdy je opravdu nutné, nechat se pohltit problémy druhých. Měli by naslouchat i svému tělu. Trápí-li vás vaše negativní emoce, zkuste jít na procházku, pusťte si hezký film, dejte si něco dobrého k jídlu nebo relaxujte. Zkrátka, pokuste se svou mysl zase pěkně zregenerovat.
nadšení z vánoc.jpg
Nezapomínejte na to, že pokud vás čeká nějaké závažné rozhodnutí, vyčkejte, až vaše emoceopadnou.
Není dobré řešit problémy s horkou hlavou, mohlo by to špatně dopadnout. Většina unáhlených rozhodnutí by vás mohla v budoucnu mrzet. Proto si nejdříve vše dobře promyslete. Je jedno, jestli se jedná o pocity pozitivní nebo negativní.
Pokud vás emoce opravdu trápí natolik, že si sami se sebou nevíte rady, můžete navštívit terapeutický kurz, kde vás zvládání emocí naučí. Budete umět sami se sebou, lépe zacházet.