Ochrannou síť na trampolínu koupíte i jako náhradní díl

Skákání na trampolínách je natolik prospěšný pohyb, že se stalo současným hitem. Prokazuje to i zvýšený zájem o jump parky a podobné atrakce v rekreačních areálech. Trampolíny bývají součástí dětských hřišť a ubytovacích zařízení. Pochopitelně je výhodnější mít takové nářadí doma a nebýt závislí na jakémkoli externím zdroji.

skákající siluety postav

Ochranná síť

Sestavit trampolínu a umístit ji na trávník je velice snadné. Otevřená kruhová odrazová plocha, zvláště u velkých průměrů, je nesmírně lákavá pro okamžité vyzkoušení, málokdo z dospělých tomuto pokušení odolá a alespoň několikrát jen tak zkusmo si na ní zaskáče. Co teprve děti, ty bývají neposedné a nemohou se dočkat, až jim tatínek prostor na dovádění přichystá. Ale ještě než začnete s hopsáním, buďte trpěliví a osaďte nářadí krytem obvodových pružin a ochrannou sítí.

Pokud trampolínu nekoupíte jako komplet s ochrannými prvky, dá se síť dokoupit jako samostatný náhradní díl. Trampolína náhradní díly vyžaduje, cokoli se může pokazit a váš prodejce by měl mít nejen sítě, ale i další komponenty, jako jsou náhradní pružiny, kryty pružin, odrazové plochy a kotvicí sady k dispozici.

trampolína s ochrannou sítí

Najděte pro ni vhodné místo

Trampolínu malých průměrů kolem jednoho metru můžete postavit kamkoli v bytě, protože jsou výskoky relativně krátké, ale u venkovního náčiní to ani zdaleka neplatí. V ideálním případě by mělo být nad trampolínou volné nebe, ale pokud to není možné, např. kvůli stromům, nejbližší větve by měly být ve vzdálenosti alespoň 8 metrů od odrazové plochy.

Od domovní zdi, kmenu stromu, pergol, altánů a dalších staveb by měla stát v odstupu minimálně tři metry. Velkou chybou je postavit ji na tvrdou keramickou či zámkovou dlažbu, betonové dlaždice, asfaltový povrch nebo kámen, kde konstrukce podkluzuje a při skákání se posouvá. Příliš vhodný není ani měkký písek nebo neudusaná hlína, pokud to jde, postavte ji na pravidelně udržovaný trávník.