Tipy pro jarní detoxikaci organismu

Trápí vás těch pár kil navíc, která jste nešťastným způsobem nabrali během pobytu v karanténě? Není se čemu divit. Spousta z nás trávilo většinu času v domácnosti a jedení je jedna z našich nejčastějších aktivit, když se věnujeme odpočinku a relaxaci doma, nebo když pracujeme poblíž ledničky. Láká nás potom všechno, co doma najdeme a málokdo má energii myslet na nějakou dietu nebo krotit v konzumaci všemožných dobrot.

nápis detox

Teď však nastává chvíle, kdy bychom se měli pozvolna probudit z tohoto zimního spánku a začít sebe i naše tělo dostávat do jiného režimu. Čeká nás horké léto a s ním také spousta venkovních a sportovních aktivit. Proč se na ně nezačít připravovat už teď?

Jarní detoxikace organismu je něco, co bychom měli provádět po každé zimě nebo dlouhém období, kdy jsme se příliš nehlídali ve výživě. Pokud jste po nějakou dobu neřešili, co jíte, a v jakém množství, možná vás časem začnou sužovat různé trávicí nebo i jiné zdravotní obtíže. Těm se můžeme pomocí detoxu vyhnout, musíme však vědět, jaké jsou jeho zákonitosti. Detox neznamená, že nebudete jíst – spíše představuje drobný restart pro nás organismus, pomůže nám se očistit od všech nežádoucích a toxických látek a začít nanovo a lépe.

ovocné smoothies

Jak tedy při detoxu správně postupovat? Návodů najdete na internetu celou řadu, my však spíše než jednotlivé kroky chceme upozornit na základní věci, na které byste si měli dát pozor a které je potřeba si předem promyslet. Určitě je vhodné zařadit do detoxikačního období ovocné a zeleninové šťávy, ideálně v syrovém stavu. Pokud potřebujete nějakou pevnou stravu, můžete konzumovat ovoce a zeleninu bez mixování, tak jak jsou. Dobré je pít čerstvě uvařené vývary, ideálně zeleninové, bez masa, a čiré.

Můžete zařadit i doplňky stravy. Například účinky triphaly jsou přímo pozoruhodné. Můžete ji užívat v prášku nebo tabletách a ideálně ji zakomponovat do běžné stravovací rutiny i po samotném detoxu. Pomůže vám s hloubkovým čistěním organismu a dlouhodobě posílí vaši imunitu.