Uplatnění šusťákoviny

Pokud budete po šusťákovině pátrat, naleznete ji také pod označením kočárkovina nebo lehká kočárkovina. Svůj triumf zažit tento materiál před pár lety, kdy se ze šusťákoviny šily volnočasové a sportovní kalhoty a bundy. Nosili je všichni a čím víc byly barevné, tím víc oblíbené. Toto oblečení mělo nesporné výhody. Většinou bylo podšité bavlnou, takže se i dobře nosilo, i přes dvě vrstvy bylo lehké a příjemné.

tex

I když móda šusťáků už není tak aktuální, stále se najdou lidé, kteří si na výlet do přírody nebo pro práci na zahradě toto oblečení zvolí. Je totiž velice praktické. Nezachytávají se na něm nečistoty, lehce se opráší, pokud už na něm něco uvízne. Je také odolné proti větru a chvíli odolá i vodě. Můžete si jej i jednoduše naimpregnovat a máte například velice odolnou bundu na pěší nebo cyklistický výlet, nebo pohodlné sportovní kalhoty, ve kterých se vám bude dobře pracovat na zahradě.

Neocenitelnou výhodou je údržba šusťákoviny. Tento materiál se velice snadno a jednoduše pere, a i při nízkých teplotách je výsledek praní dobrý. Nemusíte si ani dělat starosti s dlouhým sušením. Schne opravdu rychle. Každý, kdo tráví hodiny týdně u žehlícího prkna určitě také ocení skutečnost, že si s žehlením nemusí dělat velké starosti. Pokud se kus oblečení po vyprání dobře pověsí, žehlení není potřeba. Je to tedy ideální materiál pro výrobu oblečení pro děti. Je i velice trvanlivý a za příznivou cenu.

tex1

Jeho využití je samozřejmě širší než jen pro volnočasové oblečení. Můžete si z něj ušít i slušivou vestu s mnoha kapsami, kterou využijete například v dílně. Ze šusťákoviny si můžete ušít i módní a slušivý kabát, který vás ochrání při ranní cestě do práce před větrem a chladem a odpoledne jej jednoduše dáte do tašky, kde nezabere díky své lehkosti ani moc místa.

Z materiálu můžete také jednoduše ušít dětem barevný a levný stan, ve kterém si mohou na zahradě hrát. Ochrání je před větrem a bude se jim určitě líbit. Vše, co k šití potřebujete, včetně materiálu, nití, zipů atd., najdete „pod jednou střechou“ a jednoduše zakoupíte v osvědčeném e-shopu. Za pár dní tak máte doma vše, co potřebujete, aniž byste museli v dnešní době hledat potřebné věci v kamenných obchodech.