Malování a tapetování

Abychom měli interiér pěkný, tak provádíme jednou za pár let výmalbu. Ovšem můžeme zvolit jiný způsob, a to konkrétně tekutou tapetu, jenž zaujme.

Malování a tapetování

Správný postup

Malování je běžná činnost, které se nevyhneme jednou za pár let, aby výmalba byla stále hezká. Stačí nám trocha zručnosti a vše zvládneme sami, přičemž když dodržíme základy malování, tak se nám výsledek jistě povede. První věcí, co lidé řeší bývá barva, protože je důležité, aby se nám doma skutečně líbilo. Rovnou je dobré si koupit potřebné vybavení, abychom se nemuseli o nic vracet. Doma je založení vše vyklidit a dát pod malířskou plachtu, abychom nábytek nezašpinili.

starý nátěr

Jestliže se nám stará malba loupe, tak je na čase ji seškrábat a nerovnosti srovnat. Dále musíme odstranit veškerý prach a plísně, aby se nátěr skvěle uchytil. Nejdříve bychom měli natírat od detailů jako jsou vypínače a zásuvky, abychom následně mohli vzít do ruky váleček a malovat velké plochy. Většinou pouze jedna vrstva nestačí, takže se malují třeba dvě vrstvy. Rozhodně tu původní musíme nechat dobře proschnout, aby se další dobře uchytila.

Tapetování

Klasické tapety se používali spíše dříve a možná si říkáte, že lepení tapet už dávno není v módě. Ovšem my se dnes budeme bavit o tekutých tapetách Colortap, což je rozhodně velký rozdíl. Jedná se totiž o materiál, jenž nanášíme třeba jako omítku. Z toho plyne, že aplikace není nijak náročná, a proto ji můžeme zvládnout v klidu sami. Tapetu nanášíme v určité vrstvě, jenž srovná různé nerovnosti, takže můžeme mít zeď hezky rovnou na všech místech.

motiv tapety

Pokud si říkáte, že to bude stát hodně peněz, tak se můžete v katalogu přesvědčit, že tomu tak rozhodně není. Mimochodem tento katalog si můžete nechat zaslat zdarma a pak už si z něj jenom vybrat. Mezi další výhody řadíme rozhodně tepelnou a zvukovou izolaci, což se třeba v bytě často hodí a bude se nám v něm lépe bydlet. Samotné nanesení můžeme zajistit s pomocí hladítka, kdy si můžeme s tapetou různě hrát, než zaschne, kdy není problém právě zarovnat křivou zeď či omítku.