Sviťte výbojkou, která vás nezklame

Výbojky jsou k dostání ve dvou základních provedeních, a to vysokotlaké a nízkotlaké. V současné době se používají různé typy, neboť uplatnění závisí především na prostředí, ve kterém se bude daný zdroj světla využívat. Je proto zřejmé, že k účelům venkovního osvětlení se použije jiná výbojka než pro případ interiérového osvětlení, například výloh. V každém případě byste měli mít alespoň základní ponětí o rozdělení jednotlivých typů těchto zdrojů světla. Mezi ty, které se používají takřka ze všeho nejvíce, patří halogenidové, které kombinují zajímavého výhody, díky čemuž je dosažen velmi příznivá světelná účinnost, stejně jako požadované barvy světla a dalších, neméně zajímavých vlastností.

žárovky

Silná konkurence, která však tradici nedostihne

V dnešní době se hodně mluví o LED žárovkách, jako by to měla být revoluce ve svícení. Ačkoliv v určitých ohledech jsou tyto LED diody opravdu zajímavou volbou, není možné hovořit o náhradě výbojek, na které nedá mnoho uživatelů dopustit. Pokud se mezi takové zařazujete i vy, určitě byste rádi viděli nějaké přímé srovnání dvou ekvivalentních zdrojů světla, a to zejména z dlouhodobého hlediska.

osvětlení

Efektivita, která někdy pokulhává

Jak možná víte, halogenidové výbojky Philips MASTER CDM-TC Elite nabízí zajímavé vlastnosti, které najdete zejména u tohoto typu a žádného jiného:
Moderní vzhled, který uplatňuje hliníkové prvky
Výrazné bílé světlo, které se hodí nejenom pro práci
Nízké provozní náklady
Velmi příznivá hodnota tepelného vyzařování
Snížení rizika blednutí předmětů, které mají být nasvíceny
Abyste pochopili celkový význam tohoto zajímavého zdroje světla, určitě není od věci nahlédnout do sortimentu nebo vidět tento zdroj světla přímo v akci, což se jeví jako ta nejlepší volba. Vybírejte však s rozmyslem, neboť co zdroj světla, to mnohdy zcela jiný způsob využití, a jinak tomu není ani ve světě těchto tradičních zdrojů světla