Evropské festivaly světových rozměrů

Doma je doma
Nebyli bychom správní patrioti, kdybychom první nezmínili náš největší festival Aerodrome. Vždy se koná 3 dny na konci června na letišti v Panenském Týnci. Toto letiště se nachází 25 minut jízdy autem z Prahy po dálnici D7. V letošním roce nabídl 32 účinkujících a nejznámější z nich byli například Wiz Khalifa, Lana Del Rey, anebo třeba Macklemore. Další známé české festivaly jsou Beats for Love, Rock for People, Colours of Ostrava a Let It Roll. Pokud preferujete zahraničí, máme pro vás připraveny další festivaly světových formátů.
konfety na oslavě
Belgický mainstream
Jedná se o elektronický festival Tomorrowland, který je snem snad každého náctiletého. Koná se ve městě Boom v Belgii a to hned dva víkendy od pátku do neděle po sobě. V letošním roce se konal 20. – 22. července a 27. – 29. července. Pokud byste měli zájem tento festival navštívit, tak rozhodně nedoporučujeme s koupí lístků otálet. Prodají se většinou v prvních minutách. Abychom vás trochu motivovali k jeho návštěvě, tak vám prozradíme několik umělců, kteří jsou již potvrzení pro příští rok. Těmi jsou David Guetta, Martin Garrix, Solomun a Carl Cox.
Atmosféra Jaderského moře
Pokud chcete vaši každoroční dovolenou v Chorvatsku oživit, můžete letos navštívit Hideout v destinaci Novalja na ostrově Pag. Termín je určen na 1. – 5. července 2019. Na své si jistě přijdou milovníci stylů Dub-step, House, Rave a Techno.
Čaj o páté

…se tady rozhodně nekoná. Mluvíme o tanečním a hudebním festivalu Cremfields, který každoročně probíhá v Anglickém městečku Daresbury, poblíž Liverpoolu. Nejdříve vznikl roku 1998 jako jednodenní událost, poté se jeho popularita zvýšila a nyní trvá čtyři dny. Denně ho navštíví více jak 70 000 lidí, díky tomu se stal jedním z nejnavštěvovanějších festivalů světa. Prvním potvrzeným headlinerem pro rok 2019 je Swedish House Mafia.
posluchači koncertu
Evropský obr
Mad Coolfestival v Madridu je považovaný za evropskou absolutní elitu. Své si zde najdou milovníci rocku, indie a elektronické hudby. I když se jedná o „nováčka“ mezi festivaly (poprvé se uskutečnil roku 2016), tak v posledních letech nabral na popularitě a denně ho navštíví přibližně 80 000 fanoušků. V roce 2019 se bude konat 11. – 13. července.