Příprava dětí na školní rok

Letní prázdniny jsou mezi dětmi ty nejoblíbenější, a dokonce trumfují i volno, které mají o Vánocích. Hlavním důvodem je samozřejmě jejich délka. Dva měsíce bez školy, a ještě k tomu v létě zdaleka trumfují pouhé dva týdny prázdnin v zimě. Problém nastává, když se velké prázdniny pomalu chýlí ke konci. Hlavně menší děti začínají být rozmrzelé a často s nimi není k vydržení. Tomu se ale dá poměrně jednoduše předejít, stačí se řídit několika základními radami.
výuka zeměpisu

Spánek

Dítě se musí chtě nechtě smířit s realitou končících prázdnin a začínajícího školního roku. A nejlépe se mu to dostane do krve, když zavedete režimová opatření. Přes léto má omladina většinou dovoleno déle ponocovat nebo se toulat po venku. Zhruba dva týdny před nástupem do školy byste tak měli svým potomkům opět naordinovat pravidla, která měli zažitá v době, kdy chodili do školy. To hlavně znamená chodit dříve spát. Dítko zprvu nebude moci usnout, ale během pár dní si jeho tělo zvykne nejen na dřívější spánek, ale hlavně vstávání. Jakmile přijde den D, nebudete muset z postele vytahovat rozjívené ospalé dítko, ale dorůžova vyspaného potomka. Odpočaté dítko bude nejen mnohem hodnější, ale bude se také lépe učit a nosit ze školy lepší známky.
tužka ořezávátko zápisník

Příprava

S končícími se prázdninami by se dítě také už mělo chystat na své školní povinnosti, a to velice pečlivě. To hlavně znamená zkontrolovat svou aktovku, zda je ještě funkční a není potřeba ji někde zapošít či koupit novou. Dále je také dobré, aby si váš potomek zkontroloval své pouzdro, je-li v něm vše potřebné, tedy propiska, tužky a pastelky. Tužky a pastelky, pokud jsou ještě použitelné, by se měly ještě navíc ostrouhat, aby byly použitelné. Důležité je nahlásit chybějící pomůcky, které se dají v posledním týdnu prázdnin pohodlně koupit. V opačném případě se připravte na to, že budete prohledávat v prvních zářijových dnech přecpaná papírnictví