Průzračně čistá voda bez námahy

Bazénový vysavač by měl být základním vybavením každého majitele koupacího zařízení. Ať už máte jen menší brouzdaliště pro děti nebo opravdu velký zahradní bazén, vždy je nejdůležitější údržba čistě průzračné vody. K odstranění plovoucích nečistot, jako jsou listy z okolních stromů či nějaký ten utopený hmyz, Vám postačí i běžná síťka, ale k údržbě stěn, a hlavně nečistot usazených na dně je zapotřebí opravdu výkonného pomocníka, který se o všechno postará. Na výběr máte z mnoha nejrůznějších modelů a provedení a záleží jen na Vás, jaký si vyberete.

vysavač v bazénu

Samozřejmě, že pro velké bazény a také pokud si chcete usnadnit práci, pro Vás bude asi nejjednodušší volbou automatický či poloautomatický vysavač, který jen za pomocí hadic a sponek připojíte k filtraci a který už se o všechno postará sám. Sám jezdí po dně, a i po stěnách a odstraňuje nečistoty, které jsou zde usazené. Pokud ovšem máte jen malý bazének, a dokonce i bez filtrace, nemusíte si zoufat, protože v nabídce naleznete i vysavače ruční, které mají samosběrný sáček na nečistoty a kterým můžete projet celé koupací zařízení i bez pomocí filtrace, ale za pomocí vlastní síly.

čištění vody

Jak tedy vidíte, udržet dokonale čistou průzračnou vodu bez mechanických nečistot není vůbec žádný problém, pokud jste vybaveni tím správným přístrojem. Nezapomeňte se vybavit i kvalitními hadicemi, sponami a náhradními kartáči, které Vám péči o vodu hodně usnadní. Ovšem bazénový vysavač se postará pouze o mechanické nečistoty, nesmíte opomínat také údržbu vody za pomocí přípravků bazénové chemie, protože odstranění bakterií a řas je ještě mnohem důležitější. Takže kromě kvalitního přístroje k čištění vody si také pořiďte kvalitní přípravky pro dokonalé ošetření vody, abyste si mohli užívat svého koupacího zřízení po celé léto bez starostí s čistotou vody.