Proč je cena revize elektro instalace tak vysoká?

Ať se nám to líbí, nebo ne, bez elektřiny bychom se již prakticky neobešli. Pohání téměř veškerá zařízení, která používáme, ať už přímo ze sítě či pomocí baterií. Problém ovšem je, že ačkoliv elektrické rozvody mají mnohdy skutečně dlouhou životnost, rozhodně není nekonečná. To znamená, že dříve či později dojde k jejich poruše.

Ta může mít vážné následky, a nejen v podobě rizika elektrického šoku. Avšak i ten může být fatální, zvláště pro osoby se slabším srdcem. Velkým nebezpečím je však také vznik požáru. Koneckonců, stačí se jen podívat do statistik, abychom zjistili, kolik jich bylo způsobeno vadnou elektroinstalací.

elektrikar1

Aby se těmto problémům předešlo, doporučují odborníci nechat provádět i v bytech pravidelné revize elektroinstalace. Ty mají za cíl odhalit i malé poškození ještě dříve, než způsobí nějaké větší potíže. To zní dobře, problém je, že podobně jako mnoho jiných, ani tato služba není zadarmo. A mnoha lidem přijde zbytečné platit, právě kvůli jejich dlouhé životnosti elektroinstalací, zvláště když cena revize elektro Revize-elektro-revtech.cz instalace není zrovna nejmenší.

Je tedy dobré zjistit, co vše vlastně platíme, abychom zjistili, zda je částka, kterou po nás firmy za tuto práci požadují, oprávněná. Musíme si totiž uvědomit, že musí pokrýt náklady, které jsou s tím spojeny, a zároveň i vytvořit určitý zisk.

V první řadě jsou to samozřejmě potřebné nástroje a vybavení. To nebývá levné, avšak naštěstí je, podobně jako amortizace automobilu, rozložena mezi více zákazníků. Platíte tedy jen poměrnou část.

elektrikar2

Dále jsou to mzdy zaměstnancům. Ani oni svou práci nedělají zadarmo. A zde se nepočítají pouze pracovníci, kteří k vám přijedou revizi udělat, nýbrž i sekretářky, které vaši objednávku přijmou a zpracují, účetní a podobně. Přeci jen, ti všichni musí také uživit své rodiny.

A nakonec zde máme samotný zisk. To bývá nejproblematičtější položka – jak vysoký by měl být, v poměru k ostatním nákladům?

Je tedy vidět, že je toho hodně, co je v oné ceně započítáno. Věřte ale, že všechny položky jsou skutečně nezbytné.