Jak správně vybrat stropní světlo


Asi každý z nás chce, aby jeho domov měl příjemnou, útulnou atmosféru. A jednou z věcí, které je jejímu vytvoření velkou měrou přispívají, je i osvětlení, zejména pak to stropní. Je tedy nutné vybrat takové, které bude pro náš domov ideální.

To však není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na trhu je skutečně velká nabídka, jak zjistíme, když vejdeme do obchodu s potřebami pro domácnost. Navíc nestačí vybrat takové stropní světlo https://light4home.cz/ceiling-light/, které se nám nejvíc líbí. Je potřeba toho uvážit o dost víc.

20966-cl441-aba123-ct0000(3)-1500x1500

Tou první věcí, kterou bychom měli rozhodnout, je, zda půjde o klasické žárovky, nebo LED osvětlení. Oboje má své výhody a nevýhody, a je dobré se o nich informovat předtím, než se definitivně rozhodneme.

Dále je potřeba vzít v úvahu rozměry dané místnosti. Je jasné, že na menší místnůstku nebude potřeba lustr s pěti žárovkami, kdežto velký obývák jedna menší žárovka dostatečně neosvítí. Zde je pak nutné uvažovat realisticky, abychom dosáhli požadované intenzity světla.

Také je dobré zaměřit se na výšku stropu. Pokud je nízký, pak obrovský lustr asi nebude nejlepším řešením. Možná bude vypadat dobře, ale nebude možné pod ním projít, aniž bychom o něj nezavadili. A to může snadno vést k jeho poškození.

50708-cl441-pla000-cp000_sm_2-1500x1500

Samozřejmě ono svítidlo by mělo https://www.abctehotenstvi.cz/txt/nizky-tlak-zpusobi-mdloby-i-chladne-ruce_1 celou místnost vhodně doplňovat. Pokud máme například obývací pokoj zařízen v klasickém stylu, plný dřeva, pak asi nebude nejvhodnější pořídit si tam hypermoderní lustr, a naopak. Působil by tam jako pěst na oko, a rozhodně rušil celkovou atmosféru.

Limitujícím faktorem je pak samozřejmě i cena. Tady je nutné si stanovit horní hranici, nad kterou nelze jít. Ovšem na druhou stranu se rozhodně nevyplatí kupovat to nejlevnější – tyto výrobky totiž nebývají nejkvalitnější, což znamená i kratší životnost a tím i fakt, že je budete muset častěji měnit. A to se rozhodně nevyplatí.