Kartonové obálky – osvědčená klasika

Vlastnosti papírového kartonu

Odolnost proti protrženíkartonové obálky poskytují při šetrném zacházení bezpečný úložný prostor pro předměty a zboží, které nemusí být nutně baleno do krabic a zabezpečeno např. bublinkovou fólií. Jedná se zpravidla o různá papírová lejstra (faktury, dodací listy, dokumentace a návody, osobní doklady), prospekty a propagační materiály, leporela, puzzle, dětské omalovánky, brožované a vázané knihy, kalendáře, diáře, DVD a Blue Ray média, vyšívané a slaměné ploché dekorativní ozdoby atd. Karton je natolik silný, že zabrání přímému poškození při běžné přepravě.

papírové obálky

Vlhkost a prach – dobře uzavřená kartonová obálka chrání obsah před prachem a vlhkostí velmi spolehlivě, samozřejmě není zcela odolná před deštěm a dalšími přímými kontakty s vodou, ale pro transport zásilek je naprosto vyhovující. Na rozdíl od plastových obálek se s ní může zacházet hrubším způsobem, pravděpodobnost poškození kartonu je minimální.

papírový karton

Nízká cena – nespornou výhodou všech papírových obalů, obálek, desek a podobných výrobků v tomto sortimentu je mnohaletá zavedená výrobní praxe, která umožňuje snížit ceny výrobků na minimum. Obálky jsou dostupné v různých tloušťkách a rozměrech, snadno se s nimi pracuje a dobře se popisují. Můžete je využít nejen pro distribuci, ale i bezpečné ukládání vašich cenností a písemností v domácnosti.

Zdravotní nezávadnost a ekologie – papírový karton klidně můžete sníst a nic se nestane, projde tělem pouze jako nestravitelná buničina. Samozřejmě vás nenabádáme k tomu dopřát si obálky pravidelně k svačině, ale jde o to, že skutečně neublíží a mohou s nimi být v kontaktu i malé děti. Karton je dobře recyklovatelný materiál, takže jakmile doslouží, nezdráhejte se jej odložit do kontejneru pro papírový odpad a umožníte tím jeho druhotné zhodnocení.