Podzimní dovolená

Kam vyrazit v těchto dnech za teplem?
V oblasti okolo Rudého moře bývá průměrná teplota vzduchu v listopadu 26° a moře 22°. Nejnavštěvovanější destinací v této oblasti je Egypt a dále Saudská Arábie, Súdán, Eritrea a Jemen. V Egyptě je lepší navštívit spíše pobřeží u Rudého moře než u Středozemního. Pláže i moře jsou zde mnohem čistější.
Z míst ve Středozemním moři stojí za zmínku Kypr, teplota vzduchu se pohybuje okolo 24° a moře okolo 21°. Jde o krásný ostrov s dobře udržovanými plážemi.
přístav sydney
Velmi zajímavým místem je Mrtvé moře, které se nachází mezi Jordánskem a Izraelem. Teploty vzduchu i vody se v tomto období pohybují okolo 25°. Mrtvé moře je slané jezero, která má mnoho léčebných účinků obsahuje 21 minerálů a stopových prvků, které působí velmi blahodárně zvláště na pohybové ústrojí, revmatismus, ekzémy a lupénku. Toto místo je výborné i pro astmatiky a alergiky, v blízkosti jezera je totiž o 10% více kyslíku než ve velkých městech a o 5% více než u ostatních mořských pobřeží.
V Atlantickém oceánu poblíž Afriky jsou téměř jistotou příjemného teplého počasí souostroví Madeira a Kanárské ostrovy.
Madeira je nádherným souostrovím s překrásnou flórou a jedinečnou atmosférou. Teplota vzduchu dosahuje v průměru v tomto období 24° a teplota vody okolo 20°.
hotel kuba
Kanárské ostrovy jsou jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v tomto období, pokud se chceme zahřát. Na ostrově Tenerife jsou průměrné teploty vzduchu v listopadu 25° a vody 21°, La Palma vzduchu 23° a vody 21°, Gran Canaria vzduchu 25° a vody 21°, La Gomera vzduchu 24° a vody 17°, Fuerteventura vzduchu 25° a vody 21°, El Hierro vzduchu 23° a vody 18° a na Lanzarote vzduchu 25° a vody 21°.
Mezi velmi oblíbenou oblast patří Karibik s jistotou krásného počasí. V tuto chvíli jsou zde průměrné teploty okolo 25° a teplota vody má velmi příjemných 29°. Nejnavštěvovanější ostrovy jsou Jamajka, Kuba, Haiti, Dominikánská republika, Barbados, Kajmanské ostrovy a mnoho dalších.