Plot je základ domu

Každý dům, nebo zahrada by měla mít svůj vlastní plot. Ten vytyčuje nejen hranici pozemku, ale také zabraňuje krádežím a přístupu zvěře, či lidí. V dnešní době existuje však mnoho druhů plotů a každý si zakládá na jiné variantě. Mezi nejčastější varianty plotů patří plot dřevěný, pletivový a také betonový plot.

Plot (11)

Plot dřevěný je dřívější varianta plotů, se kterou se můžeme potkat na horských chatách, či chalupách. V dnešní době už není tak oblíbený a to díky tomu, že se o něho během roku musíme neustále starat. Bez pravidelného ošetření lakem, či lazurou Vám nevydrží tak dlouho, jak jiné varianty. Ovšem dřevo je hojně využívané jako plotové výplně, či jako jiný doplněk.

Plot pletivový je zaručeně nejrozšířenější verzí a to díky tomu, že jeho nálady na pořízení jsou nízké a vydrží dlouhé roky bez jakéhokoliv ošetřování. K plotu je vždy také dělaná branka a můžete si zvolit, jak moc vysoký plot chcete. Dokonale se hodí na oplocení domu, ale i velkých zahrad. Mezi kladně vlastnosti patří ošetření proti krádeži a také proniknutí zvěře, která Vám může poškodit ovocné stromy. Plot se dá také opatřit ostnatým drátek, pro dokonalou bezpečnost.

Plot (10)

Plot betonový je nyní velmi v módě a to díky jeho estetickému vzhledu a také díky minimálnímu šetření. Plot poskytuje dokonalé soukromí a zamezuje vniknutí zloděje a zvěře. Díky výšce až tří metrů se můžete těšit na naprosté soukromí a také povětrností a hlukovou bariéru. Dokonale se hodí k domu u silnice, kde zamezíte také prachu. Jeho montáž je snadná a rychlá a nepotřebujete žádné stavební povolení. Navíc tento plot nabízí výběr z mnoha dekorů a výplní. Taktéž se dá kombinovat s železnými, či dřevěnými prvky.

Pokud tedy u svého domu nemáte žádný plot, zkuste se zamyslet nad betonovou variantou. Zaručeně budete s prací spokojeni a konečně si dopřejete soukromí a klid.