Každé schodiště potřebuje zábradlí

Schody, balkóny, terasy a vyvýšené prostory, přesně na těchto místech můžete najít zábradlí. Řeknete si, že je to jednoduchá věc, ovšem jakmile si máte vybrat a zjistíte, kolik existuje druhů, chvíli nad tím zřejmě budete přemýšlet. Musíme vědět, jaký typ si přejeme a do jakého prostoru by se mělo například schodiště hodit, podle toho můžeme přizpůsobit také zábradlí. To samé platí v případě balkónů nebo terasy.

schodiště skleněné

Zábradlí však v dnešní době nemusí být jenom nudné a fádní, ale může se proměnit ve vytříbený designový prvek. Zvolte takové, které se bude hodit k danému typu schodiště.

Zábradlí na schodiště Kmkdesign musí být samozřejmě bezpečné a splňovat všechna základní kritéria. Jenomže může mít také hezký design, který upoutá pozornost v místnosti nebo bude ladně a hezky celý interiér doplňovat a nevyčnívat jako nějaký kýč.

schodiště

Existuje více možností, ze kterých si můžeme vybírat

V minulosti bylo zábradlí jedno jako druhé. Pár kovových trubek spravilo vše a to jak v domácnosti, tak na balkóně nebo terase. V dnešní době naštěstí je z čeho vybírat. Hlavní volbu budete řešit hned na začátku, protože je prioritní. Musíte vědět, zdali se bude jednat o venkovní či vnitřní schodiště, ke kterému chcete dávat zábradlí. Exteriérové je pevné a je stavěné tak, aby vydrželo výkyvy počasí a to jak teplé a horké v létě, tak i chladné nebo mrazivé v zimě. Musí zůstat pořád stejné a podle toho se také vybírají materiály. Naproti tomu u interiérového zábradlí se můžeme takzvaně vyřádit. V tomto případě je na výběr z různých druhů kovu, ale také dřeva, skla nebo nerezové. Nejčastější bývá nerezové, ale i skleněné je v posledních letech velkým hitem. Nemusíte se ani obávat kombinací obojího, či si vybrat nějakou klasičtější verzi. Velice líbivé je dřevo, které je hřejivé a vytváří útulné a příjemné prostředí. V kombinaci s dřevěnými nášlapy bude jistě vhodnou volbou.

A co je tím nejdůležitějším? Samozřejmě bezpečnost, proto se na ni myslí hned v prvé řadě. Následuje originální design a nesmí chybět ani dlouhá životnost materiálů a důkladné zpracování každé zakázky přímo na míru a dle potřeb zákazníků.