Jak snížit počet hodin na internetu?

V současnosti snad není v naší zemi nikdo, kdo by alespoň jednou nebyl nějakým způsobem konfrontován s internetem. Tento celosvětový fenomén je dnes skutečně všude. Je možné se k němu připojit nejen v práci, případně doma, jak tomu bylo ještě deset patnáct let zpátky, ale třeba i v kavárně, v obchodě, ve vlaku či v parku na lavičce. Možností připojení je celá řada a stejně tak existuje mnoho přístrojů, jejichž prostřednictví se lze na celosvětovou síť dostat. Už to není pouze výsada počítačů, ale i mobilních telefonů, respektive tabletů. To je velice užitečné a mnoha lidem to usnadňuje život, ovšem celé řadě jedinců ho naopak ztěžuje.
myš na facebooku

Závislost

Stejně jako třeba na alkoholu nebo cigaretách je možné vytvořit si závislost také na internetu a ta má také mnoho negativ. Tím asi největším je ztráta času, který by se za normálních okolností dal využít jinak, třeba procházkou po parku nebo setkáním s přáteli. Ovšem ani tyto aktivity člověka od surfování po síti nemusí odradit. Vždyť chytrý telefon už má dnes každý a přes něj se dá dostat na internet poměrně bez problémů. Jak už bylo řečeno o několik řádků výše, na síť se dá připojit v podstatě kdekoliv, zvláště pak ve městě. Stačí najít jen dostatečně silný Wi-Fi signál.
smartphone aplikace

Řešení

Pokud pociťujete, že jste na internetu více než je možná zdrávo, můžete najít řešení. Nemusíte se jít hned objednávat u psychiatra, to je vhodné pro těžké případy. Dokonce není potřeba se internetu zcela vzdávat, stačí pouze omezit jeho používání. Jistým, alespoň polovičatým, řešením je odhlásit se ze všech sociálních sítí, na kterých jste přihlášeni. Ty žerou ohromné množství času a většinou s jejich prostřednictvím stejně nic nevyřídíte. Druhou dobrou radou je pořídit si mobilní telefon, který nebude mít připojení k celosvětové síti a ten si brát ven, když půjdete sportovat nebo za zábavou. S ním totiž nebudete mít roupy pročesávat weby v době, kdy to není nejvhodnější.