I internet má své chyby

Určitě už jste dávno přišli na to, že je internet docela užitečná věc. A možná jste ke své smůle přišli už i na to, že tento může být současně i nebezpečný, škodící. To podle toho, co se vám během pobytu na tomto přihodilo, čeho jste tu dosáhli nebo o co jste naopak přišli. Ale ať už máte s internetem jakoukoliv zkušenost, jisté je, že je tato síť pro nás lidi dobrým pomocníkem i potenciálně hrozícím nebezpečným nepřítelem. A záleží do značné míry jenom na nás, i když pochopitelně nejenom na nás, co z toho převáží.

internetová grafika

Když si někdo počíná na internetu nezodpovědně, riskuje, a to docela dost. Tomu se může vetřít do přízně lecjaký podvodník, tomu mohou škodit i vyděrači, i zloději, i různí úchylové, i jiné nekalé živly. Protože těmi se pochopitelně i internet jenom hemží, ti zkoušejí své štěstí pochopitelně i zde. A nezdráhají se chopit se příležitosti, kterou jim někdo dá.

Ale ani ten, kdo si tu počíná naopak rozumně, nemá nikdy jistotu, že se takzvaně nespálí. Protože i ten může někdy někomu skočit na špek. Inu, internetové nekalé živly touží po úspěchu, a tak nejednou využijí kdeco, co může i ten nejopatrnější jedinec podcenit.

A na co si my uživatelé máme dát na internetu pozor? Je toho docela dost.

nalezen malware

Například bychom neměli slepě důvěřovat nikomu, koho tu potkáme. Jakmile po nás tento začne chtít peníze, třeba pro naše blízké v tísni, pro podivné charity, na pochybné investice a podobně, měli bychom si vše důkladně prověřit, a ne hned posílat svoje peníze.

Chce-li po nás někdo citlivé údaje, dejme tomu ty o účtu, platební kartě, internetovém bankovnictví a podobně, případně chce-li po nás tento erotické, pornografické nebo jinak kompromitující záznamy, rychle pryč od něj.

A nabízí-li nám pak někdo něco mimořádně výhodně, opět buďme ostražití. Naletět někomu, kdo slibuje dejme tomu elektroniku za nepatrný zlomek ceny zaplacený předem, bychom také neměli.

Prostě je třeba dávat si na internetu pozor. Protože nebezpečí číhá všude. I tady.