Uskladnění ovoce a zeleniny

Máte-li rodinný domek, tak u něho máte i zahradu, a i když zprvu třeba nechcete nic pěstovat, časem vám to stejně nedá a začnete něco pěstovat.

Máte-li děti, tak určitě zkusíte pěstovat jahody. Na zahradě jistě poroste i nějaký strom, třeba jabloň nebo švestka. A možná jen tak z hecu zkusíte zasadit bramboru a najednou zjistíte, že jste zahrádkář, že vás to baví a začnete přemýšlet, co ještě zasadit. A na podzim? Bude vás čekat úroda, jablek, hrušek, brambor, zeleniny a budete muset řešit, jak vše zužitkovat, ale hlavně uskladnit, aby se ovoce ani zelenina hned nezkazila.

jahody

Ideálním způsobem jsou přepravky na ovoce a zeleninu. Plastové přepravky jsou praktické z mnoha důvodů. Jsou lehké, ale pevné, takže na rozdíl od papírových krabic, se nerozmočí, když se například najde v přepravce nějaká shnilá brambora. Plastové přepravky jsou stohovatelné, takže můžete na skladování využít malý prostor, přitom jsou vzdušné, takže kolem uskladněného ovoce či zeleniny bude proudit vzduch, a tak se ovoce ani zelenina nebude rychle kazit.

jablka

Přepravka na ovoce je v neposlední řadě výhodná také ve své udržitelnosti. Bude-li špinavá od hlíny, nebo použijete-li ji při pletí záhonků na plevel i s hlínou, plastovou přepravku snadno omyjete vodou.

Plastové přepravky můžete pochopitelně používat na řadu dalších věcí, než jen na ovoce či zeleninu. Přepravky mají vysokou nosnost, takže se hodí i na těžké ovoce či zeleninu, jako jsou brambory, celer apod. Přepravky ale často využívají i prodejci sazeniček, kterých do přepravky vejde mnoho, a jak jsme již říkali, očistit přepravku od hlíny je otázkou chvilky.

Jste drobný pěstitel nebo velkopěstitel ovoce a zeleniny? Tak to se neobejdete bez plastových přepravek, ve kterých budete výsledky své práce přemisťovat do obchodů nebo skladovat na malém prostoru, protože přepravky jsou stohovatelné.