Protahování těla je důležité

Jestli cvičíte, ať už v posilovně nebo doma, běháte, jezdíte na kole, či žijete fotbalem, musíte své tělo protahovat. Stejně tak i v případě jiných sportů. Tělo se neustále vyvíjí a každá část spolu souvisí. Proto pokud běháte, zkrátí se vám šlachy a mohou nastat problémy. Tělo se musí udržovat v rovnováze, jinak nebude mít možnost dál se rozvíjet.
Protahovat své tělo byste měli alespoň 5-10 minut, ale pečlivě. Nikam nespěchejte, snažte se protahovat důkladně a pomalu. Je třeba se protáhnout před i po cvičení. Nejlepším plánem je se zahřát, například 5 minut rychlochůze na páse, poté se protáhnout a jít cvičit.
protažení nohou
Tím, že se budete protahovat každý den alespoň několik minut, vám nebude hrozit nejen ztráta naprosté kontroly nad svým tělem, ale také se nebudete setkávat s problémy, kterými trpí mnoho mladých sportovců, především fotbalistů. Neustále problémy se zadním stehenním svalem jsou nepříjemné a těžko řešitelné. Doktoři vám poradí v tom, jak cvičit a jakou stravu doplnit. Ale původní zdroj těchto problémů je těžké zjistit. Proto může být léčba mnohem těžší, než by se stalo v jiném případě.
Nejlepším cvičením je strečink nohou, ale musíte trénovat celé tělo. Na internetu najdete nejen mnoho videí, ale také obrázků znázorňující jednotlivé cviky na strečink. Pokud si nejste jistí, zda-li cvik provozujete správně, nebojte se s někým poradit. Často se dá ve fitness studiu domluvit schůzka, kde vám trenér vysvětlí a pomůže s jednotlivým postavením.
pata na zadku
Nezapomeňte zapojit dýchání. Při výdechu se snažte co nejvíce protáhnout. Pravděpodobně to zprvu půjde poměrně těžce, jelikož na takovou tíhu není vaše tělo zvyklé. Čím častěji však začnete strečink provozovat, tím lépe začnete zvládat a ovládat své tělo. Můžete si pomoci židlí, stolem, nebo existují cviky na zemi a ve stoje. Nejsou nijak náročné a již za týden je viditelný pokrok.