Nechte své děti zahradničit!

Jestliže vás mrzí, že nevlastníte ani kousek půdy, na které byste si mohli vytvořit alespoň malou zahrádku na pěstování zeleniny, anebo je vám líto, že nemáte dokonce ani balkón, kam byste umístili truhlíky se substrátem, tak ještě stále není nic ztraceno. Stále existuje jeden chytrý způsob, jak si zajistit bohatou úrodu, i když bude v trochu jiné podobě, než na jakou jsme v případě pěstování zeleniny obvykle zvyklí.jídlo s výhonky slunečnice.jpg
Když se pustíte do pěstování mladých výhonků rostlin, tak k tomu nebudete prakticky nic potřebovat. Nebudete potřebovat ani prostor, ani půdu, dokonce ani žádné speciální vybavení, znalosti či zkušenosti. Do klíčení semen od Nakliceno se mohou pustit i vaše malé děti, a jistě budou úspěšné!
Je to dáno tím, že nejenže se jedná o snadný a rychlý proces, ale ještě navíc k němu prakticky nic nepotřebujete. O to, co je ze všeho nejdůležitější, se místo vás postará příroda. A pokud jde o to, co byste měli dělat vy, tak postačí, když jí zajistíte vhodné podmínky. Chcete-li získat mladé výhonky rostlin, pak musíte zajistit takové podmínky, aby semínka mohla klíčit.
To znamená, že musejí mít dostatečnou vlhkost v podobě dostupné vody, potřebují vhodnou, ideálně pokojovou teplotu, která celý proces výrazně urychlí, a v pozdějším stádiu, až začnou tvořit první lístky, jim přijde vhod i sluneční světlo.
Z toho vyplývá, že ideální způsob, jak přijít k úrodě, je postavit vhodnou nádobu na okenní https://www.zaluzienamiru.cz/e-shop/okenni-zaluzie parapet anebo někde jinde poblíž okna do přiměřeně teplé místnosti, a semínka zásobovat vodou.klíčící luštěniny v bílé misce.jpg
Nejdříve byste je měli nechat řádně nabobtnat – nasát vodu, a poté už je pouze udržovat vlhká tak, aby nikdy zcela neoschla. Toho docílíte nejlépe tím, že je budete dvakrát až třikrát denně proplachovat čerstvou vodou, čímž je nejen osvěžíte, ale zbavíte i nežádoucích mikroorganismů a slupek.
Nebudete to trvat dlouho a vaše první úroda bude na světě!