Na obezitu musíte vletět

Na obezitu musíte vletět

Hodně lidí u nás je tlustých. Spousta z těch tlustých trpí obezitou. Nezdá se to, ale nejedná se o stav, který by snad měl být záviděníhodný. Právě naopak. Obezita je nepříjemná a rovněž i nebezpečná. Ona sama o sobě nefiguruje v katalogu nemocí, nicméně může být spouštěčem mnoha choroba, a sice hlavně těch chronických. Takových se jen tak nezbavíte. Navíc dokáže ošklivě poničit i lidskou psychiku, což také není zrovna ideální. Trpíte-li obezitou, určitě byste si s ní neměli zahrávat příliš dlouho. Raději se jí zbavte co nejdříve. Díky tomu to můžete přežít bez následků.

Sportovní obuv

Bez lékařského vyšetření dokážete obezitu poznat za pomocí BMI výpočtu. Ten je velice efektivní a daleko přesnější než pouhopouhá hmotnost, i když i s váhou budete v tomto případě muset pracovat. Obecně platí, že čím vyšší výsledek BMI vyjde, tím hůř na tom jste. V případě, že je vaše číslo až příliš vysoké, možná by nebylo od věci kontaktovat odborníka na výživu. Ovšem jinak si můžete pomoci klidně i sami.

Nejlepší způsobem boje proti jakékoliv nadváze je změna jídelníčku. Zapomeňte na konzumaci sladkých a tučných jídel. Více se zaměřte na zeleninu, potažmo luštěniny. Tato kombinace vám pomůže zahnat hlad, doplní vám všechny potřebné vitamíny a minerály, a ještě budete hubnout. Samozřejmě se z vás nemusí stávat vegetariáni. Klidně si můžete dopřát občas maso. To by však mělo být rybí, případně drůbeží.

Svačinka

Sportem nic nezkazíte

Strava je základ, ale bez sportu se rovněž neobejdete. Pokud se nechystáte zvedat opravdu ultra velké váhy, raději se vyhněte posilování, během kterého se moc nehubne. Pěstujte raději aerobní aktivity, které dokážete docela snadno udýchat. Mezi tyto aktivity se počítají běh, jízda na kole, případně i v poslední době docela populární skákání na trampolíně. Zásadní je sportovat pravidelně takřka každý den. Když toto dodržíte, kila půjdou dolů rychleji, než jste, kdy mohli doufat.