Kde se dá kruhová zářivka koupit

Asi každý z nás je rád, když se mu naskytne možnost ušetřit peníze. V tom případě je váš šťastný den, jelikož máme možnost ušetřit za elektrickou energii, jejíž cena, přiznejme si to, rok od roku roste vyšším tempem, než by nám bylo milé.

Tím trikem je kruhová zářivka. Jak nám ušetří finance? Naprosto jednoduše. Stačí se podívat na princip, na jakém funguje.
rozsvícená klasická žárovka a dvě nerozsvícené
Zde se jedná o zatočenou užší trubici, naplněnou plynem. Ten při zahřátí na vyšší teplotu svítí. Zahřívání je samozřejmě prováděno za pomoci elektrické energie. Výhoda je v tom, že poté, co se zahřeje na potřebnou teplotu, je potřebný příkon elektrické energie mnohem menší, než je tomu u klasické žárovky. To znamená nižší spotřebu a tedy i nižší účet za elektřinu. A komu by se to nelíbilo?

U starších typů byl problém, že trvalo až deset minut, než bylo potřebné teploty dosaženo a zářivka začala svítit plným světlem. A to se pro běžného člověka příliš nehodilo. Kruhové zářivky tento problém překonaly jednak svým tvarem a jednak nižším objemem plynu při zachování dobré svítivosti. V současné době je možné použít je bez problému namísto klasické žárovky, přičemž doba nutná pro zahřátí je jen o maličko větší než u žárovky.

To vše zní dobře, že? Ovšem problémem může být ji sehnat. Kde ji tedy najdeme? Na pultech běžných obchodů nikoliv, a v super a hypermarketech skutečně jen vzácně. Koneckonců, stále to není ten nejpopulárnější typ osvětlení, i když si pomalu ale jistě získává na oblibě.

Kam můžete zajít prakticky s jistotou, jsou různé obchody s potřebami pro domácnost, jako jsou OBI či Baumax. Tam navíc najdete i poměrně slušný výběr, takže si můžete být jisti, že najdete takovou, která bude dobře pasovat do vašeho lustru.rozsvícená závěsná svítidla

Zkusit můžete i obchody s nábytkem, avšak zde opět příliš nepochodíte. Jistě, můžete zde na nějakou narazit, avšak výběr nejspíš nebude nejlepší. Lepší šanci nabízí nejrůznější obchody s elektronikou, jako je třeba Datart.

Ať už půjdete kamkoliv, je dobré se vždy předem podívat na jejich webové stránky, zda ji mají v nabídce. Ušetříte si tak případnou zbytečnou cestu.