Samos – rodiště Pythagorase

Samos je řecký ostrov ve východní části Egejského moře. Je to také samostatná regionální jednotka. Ve starověku byl Samos obzvlášť bohatý a mocný městský stát, který byl zvláště známý pro své vinice a výrobu vína. Samos je rodištěm řeckého filozofa a matematika Pythagorase. Ostrov je dnes známý pro jeho architektonické divy starověkého světa, bohužel ne všechny byly zachovány do dnešní doby. Velká část unikátního dědictví Samosu padla kvůli nové výstavbě. V hlavních ostrovních střediscích mohou návštěvníci najít pozůstatky dávné doby a atmosféra spíše připomíná moderní rekreační vesnici než tradiční řeckou vesnici.

samos ostrov

Na Samosu si každý přijde na své, od velkých hotelů po rustikální zátoky, kilometry písku, tyčící se hory, svěží lesy a výjimečně krásné scenérie. Hory ve vnitrozemí jsou známé pro své vinařství, obzvláště na svazích kolem Vourliotes, který je významný pro své muškátové víno.

Samos je také známý pro svou jedinečnou flóru, kde plameňáci používají ostrov jako svou zastávku již po mnoho let.

Samos je velký ostrov a silniční výlety do vzdálených rekreačních středisek vám mohou připadat dlouhé. Milovníci pláží mohou vyrazit na jih a východ, zatímco dobrodružné povahy se vydají na západ a sever. Příroda byla k ostrovu laskavá a Samos nabízí dramatické a úchvatné pobřeží, které je lemováno dlouhými písečnými plážemi a zátokami.
malé molo

Hlavní rekreační střediska byla upravena a zdokonalena, aby nabízely dokonalé turistické zázemí.

Pláže v Samosu:

Samos je velký ostrov a pláže jsou umístěny ve třech hlavních oblastech, severozápadně od města Samos, na jihozápadě kolem Pythagoria a na jihozápadě v rozvíjejících se střediscích Kampos a Votsalakia. Skryté drahokamy leží podél východního pobřeží a na severu. Obecně platí, že plážová střediska na východě jsou usazeny mezi mírnými kopci, zatímco střediska na západě se nacházejí ve vysokých horách.

4.3
07